Opozicinės ir mažumos frakcijos žada Tarybos sprendimus skųsti teismui

IMGP8196

Vacys Staknys

Jūratės Zailskienės patvirtinimas Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigose iškart sukėlė didžiulę audrą, nes jos sutuoktinis Rimvydas Zailskas dirba Švietimo skyriaus vedėju ir, pagal įstatymą, turi būti atskaitingas būtent Administracijos direktoriui. Opozicijos teigimu, jei klausimas su pavaldumu gali būti išspręstas, perkeliant Švietimo skyriaus pavaldumą Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui, kuris dar netgi nepaskirtas, tai atskaitingumas išlieka problema.

Tarybos nario A. Narvydo žodžiais, paskiriant Savivaldybės administracijos direktore Jūratę Zailskienę  sukurta „nuolatinė interesų konflikto zona“, nes, nori nenori, direktorės ir jos sutuoktinio darbiniai keliai susikirs, ir tai „tiesiog pavojingas žaidimas“. Jo manymu, pirmiausiai turi būti sutvarkyta sistema, paskui parinktas žmogus, o ne atvirkščiai.

Tarybos narės Ritos Keturakienės įsitikinimu, jau nuo paties J. Zailskienės paskyrimo Savivaldybės administracijos direktore atsiranda prielaidos interesų konfliktui, nes dar nėra paskirtas jos pavaduotojas.

Tarybos narys Algimantas Šidlauskas mano, kad daugiausiai balsų Taryboje turinti frakcija galėtų surasti ir kitą kandidatą į Savivaldybės administracijos direktoriaus postą, kad išvengtų užprogramuoto konflikto.

Tarybos narys Egidijus Visockas aiškiai pasakė, jog valdančiųjų sprendimas dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo ir dar du sprendimai dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojų pareigybių bei administracijos struktūros pakeitimo bus skundžiami teismui.

Meras Alvydas Vaicekauskas tokius opozicinių ir mažumų frakcijų pareiškimus vertina kaip norą parodyti savo jėgą, nes nebuvo jokių pastabų dėl pasirinkto žmogaus vadovauti Savivaldybės administracijai ir jo kompetencijos. Pasak mero, opozicija tiesiog nori sukelti sumaištį. Anot jo, bus daroma viskas, kad būtų išvengta bet kokio interesų konflikto. Meras teigė, jog yra įsitikinęs, kad šios kadencijos metu Savivaldybės administracija dirbs žymiai geriau, nei praeitą kadenciją.

„Bus surasti sprendimai, kurie padės išvengti interesų konfliktų“, ‒ tvirtino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

IMGP8186

Šios dienos Tarybos posėdyje buvo paskelbta apie opozicijos, kurią sudarė „valstiečiai“, „darbiečiai“ ir „socialdarbiečiai“, sukūrimą (8 nariai). Taip pat buvo pranešta apie „LVŽS ir DP“ ir LSDP frakcijų įregistravimą. Anksčiau apie darbą mažumoje informavo konservatoriai.

Savo frakcijas yra sukūrę „tvarkiečiai“ ir „socialdarbiečiai“.

Naujienų portalo kvitrina.com turima informacija, liberalių pažiūrų Tarybos nariai kitame posėdyje įkurs „Liberalų frakciją“, o komiteto žmonės Taryboje dirbs kaip mažuma.

 

Taip pat skaitykite

2 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti