•  

   

   

   

   

Opozicijos gretos padidėjo, lyderės vietą išsaugojo Rima Zablackienė

Liepos 29 d. Prienų rajono savivaldybės Tarybos opozicija surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė, jog jų gretos padidėjo iki 9 narių. Padidėjusios opozicijos lydere išliko  Rima Zablackienė, pavaduotoja išrinkta Loreta Jakinevičienė.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Seimo narys, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos Prienų skyriaus pirmininkas Vytautas Kamblevičius pareiškė, jog dabartinėje opozicijoje nėra paklusnių „mygtukų spaudytojų“, ir valdantieji bus priversti dirbti rajono gyventojams.

kvietimas_web_kv

Pasak Seimo nario, jų išėjimas iš valdančiosios koalicijos buvo įtakotas skirtingų požiūrių į opias rajono problemas. V. Kamblevičiaus teigimu, tik „teistvarkių“ dėka rajone dar nepadidinta rinkliava už buitinių atliekų surinkimą ir išvežimą. „Mus bandė spausti, kad palaikytumėme sprendimą dėl padidinto tarifo, bet mes buvome prieš“, dėstė V. Kamblevičius.

Anot jo, skirtingos nuomonės virsdavo  konfliktais ir nesutarimais, o neretai ir rietenomis.

Buvo paminėti klausimai dėl biokatilinės ir buitinių atliekų vežėjo sutarčių. Pasak spaudos konferencijos dalyvių, kas gali paneigti, jog laiku nepaskelbtas konkursas dėl buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo buvo vilkinamas sąmoningai, ir galimai prarasta galimybė sumažinti minėtą tarifą.

R. Zablackienė paaiškino, kad jos frakcijos dalyvavimas pašalinant dabartinę kolegę iš pareigų buvo apspręstas to fakto, jog buvo suburta naujoji 14 dauguma, kuri, deja, neišlaikė valdžios egzamino. Anot  darbietės, tai buvo grynai politinis žingsnis, kuris nieko bendro neturi su L. Jakinevičienės „blogais“ nuopelnais, nes jie net nebuvo vardijami.

Kalbėdama apie nepavykusias derybas dėl naujos daugumos, ji pabrėžė, kad nebuvo aišku, su kuo iš socialdemokratų derėtis, o ir jos vadovaujamos opozicinės frakcijos  idėjos merui pasirodė nereikšmingos. Vis tik opozicijos lyderė patvirtino, jog valdžia be postų ne valdžia, nes būtent per postus valdantieji įgyvendina savo rinkiminius pažadus.

L. Jakinevičienė pastebėjo, jog „teistvarkiai“ visada laikėsi kartu ir yra ne silpnoji bet kurios koalicijos grandis, kaip yra pareiškęs dabartinis mero pavaduotojas, o stiprioji.

SKELBIMAS 2013 JK

Pasak buvusios vicemerės, E. Visocko „strakaliojimas“, prisidengiant skambiomis frazėmis, subliuško, kai buvo pasiūlytas postas, ir nemielas A. Kederys tapo mielas.

Jonas Vilionis, kaip visada, buvo kategoriškas savo pastebėjimais kitų politikų atžvilgiu. Valdantieji, pasak jo, nei politiškai, nei ūkiškai nėra pasiruošę vadovauti rajonui, nes neturi laiko nuvykti net į seniūnijose organizuojamas šventes, o meras laikosi vietos, nes išėjęs į pensiją gali nieko neturėti.

J. Vilionio teigimu, negali tvarkos rajone įvesti tie, kuriems krepšinis mielesnis negu verslas. Asmeniškai jis yra sukūręs nemažai darbo vietų, atstovauja žemdirbiams pačiose aukščiausiose instancijose, turi ką pasiūlyti, bet valdantiesiems jo pasiūlymų nereikia.

L. Jakinevičienė pabrėžė, jog naujoji dauguma savo darbą pradėjo pažeidimu, nes išbraukė iš posėdžio dienotvarkės interpeliacijos administracijos direktoriui klausimą, taigi toks sprendimas būtinai bus apskųstas Vyriausybės atstovui Kauno apskrityje.

R. Zablackienės teigimu, Etikos komisija tikrai turės darbo, nes E. Visockas, net tapęs mero pavaduotoju, sugeba sėdėti ant trijų krėslų iškart. Pasak darbietės, jis jau vieną kartą buvo pripažintas pažeidęs etiką, bet nepasimokė, nors Tarybos posėdyje teigė, jog būdamas mero pavaduotoju negali dirbti jokio kito darbo, išskyrus kūrybinį. Esą mero pavaduotojas šiuo metu dar dirba Prienų KKSC direktoriaus pavaduotoju bei kūno kultūros mokytoju „Žiburio“ gimnazijoje (oficialiai – atostogauja).

IMGP2537

Opozicijos lyderė apkaltino savivaldybės administraciją, jog, skelbiant konkursą Šilavoto seniūno pavaduotojo vietai užimti, galimai sąmoningai buvo sumažintas reikalavimas išsilavinimui ir pritaikytas vienam iš kandidatų. Pasak jos, šiame sprendime galima įžvelgti korupcijos apraiškų.

R. Zablackienė taip pat retoriškai klausė, kodėl vienus konkursus organizuoti skubama, o kitur, kur vadovų vietos jau seniai laisvos, nieko nedaroma.

Opozicijos lyderė suabejojo biokatilinės statybos reikalingumu, nes, jos manymu, tai užkraus ant savivaldybės pečių paskolų naštą. Ji taip pat nesupranta, kodėl niekas negali pasakyti, kiek kainuos biokatilinėje pagaminta šilumos energija, ir kodėl oficialiame „Prienų šilumos tinklų“ internetiniame puslapyje nėra naujo konkurso aprašo specifikacijos. Vėl buvo pakartota frazė: „Kas gali paneigti“.

10_1020x330_gimona

Spaudos konferencijos dalyviai eilinį kartą apkaltino merą, jog jis nesiima jokių veiksmų administracijos direktoriaus atžvilgiu, nors gauna nemažai informacijos apie jo prasižengimus, aptarė konservatorės Ritos Keturakienės veiksmus, kurie, anot jų,  prieštarauja politiko etikos kodeksui, ir pareiškė, jog šis klausimas, kaip ir E. Visocko, bus svarstomi Etikos komisijoje.

Opozicijos taikinyje atsidūrė dar vienas „Keturių“ frakcijos narys – Leonas Sakalavičius, įtariamas, būdamas nemokamose atostogose, tvarkęs už atlygį svirną Skriaudžių buities muziejuje.

Tokiu būdu Devynių opozicija pradėjo savo veiklą, tiesa, „teistvarkiai“ apie savo frakcijos įkūrimą ir apsisprendimą dirbti opozicijoje oficialiai paskelbti ketina artimiausiame Tarybos posėdyje.

 

Vacys Staknys 

Taip pat skaitykite

10 komentarai

 1. prieniečiai

  Niekas nepajudės, kol vadovaus šis meras, pasielgtų protingai, jeigu perleistų dirbti Vaicekauskui, tai gal kas nors ir įvyktų, o dabar tarp valdančiosioas koalicijos nuomonių skirtumas bus ir balsuojant nuomonės išsiskirs
  „Teisėtvarkiams“ nėra ko girtis, nes „pridirbo“ visko, juk vadovavo tai jie, o dabar galės kritikuoti savo darbelius.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti