• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Opozicija keičia taktiką – mažiau kritikos, daugiau pozityvumo

1374315_530419127042771_1271369322_nSpalio 23 d. rajono savivaldybės Tarybos opozicinių frakcijų spaudos konferencija kaip diena nuo nakties skyrėsi nuo prieš tai buvusių.

Opozicijos lyderė Rima Zablackienė, pristatydama šios konferencijos temas, pradėjo ne nuo kritikos, o nuo kvietimo pereiti prie dialogo, sprendžiant aktualiausius rajono žmonėms klausimus.

Pasak darbietės, nors finansinė savivaldybės būklė išlieka sudėtinga, džiugina tai, jog 9 mėn. biudžeto surinkimas viršytas ir administracijos darbuotojams nereikės eiti nemokamų atostogų.

Opozicijos lyderė pažymėjo, jog nors administracija ir yra paskelbusi taupymo programą, tačiau skolos už šildymą kelia nerimą. Nerimas esą ne tik dėl to, kad su „Prienų energija“ dialogas jau vyksta teismuose, o dėl dar didesnės skolos savivaldybės įmonei „Prienų šilumos tinklai“. Bendras įsiskolinimas šilumininkams siekia 1,2 mln. Lt.

Pasak darbietės, nors 2014 metais yra priešrinkiminiai, tačiau vietos politiniams žaidimams neturėtų būti, nes savivaldybės laukia ne ką mažesni iššūkiai, nei šiemet.

Vis tik be kritikos negalima

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Seimo narys Vytautas Kamblevičius pastebėjo, jog, nors Taupymo programa yra paskelbta, bet jos rezultatų niekas nežino, nes neveikia kontrolės mechanizmas. Pasak „teistvarkio“, valdančiųjų veiksmuose trūksta operatyvumo ir bendravimo su žmonėmis. V. Kamblevičiaus teigimu, rajonas išlaiko „lyderio“ pozicijas ir gyventojai brangiausiai moka už šilumą, šaltą vandenį.

Tokios pat pozicijos laikėsi ir Tarybos narys Jonas Vilionis, kurio manymu, savivaldybėje nėra tvirtos rankos. Anot valstiečio, valdantieji visiškai nevertina ūkininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumoka nemažai mokesčių, o Žemės ūkio skyriaus vedėjas rūpinasi kaip vadovauti įvairioms komisijoms, o ne vykdyti tiesiogines funkcijas.

Pylos nuo J. Vilionio gavo ir seniūnijoje dirbantys žemės ūkio specialistai, kurių funkcijas esą reikėtų perduoti Konsultavimo tarnybai, nes jie nutolę nuo ūkininkų reikalų.

V. Kamblevičius priminė, jog būtent ūkininkai sukuria pridėtinę vertę ir valdžia su jais turi kalbėti dėl paraiškų ES paramai.

Kontrolės komitetas atsakymų nesulaukė

R. Zablackienė pristatė Kontrolės komiteto svarstomus klausimus. Pasak darbietės, komitetas yra gavęs skundą dėl Tarybos priimto sprendimo Balbieriškio seniūnijoje perimti visuomenės poreikiams valstybinę žemę, kuri ribojasi su Ručių nuosavybe. Skundo autoriai apeliuoja į tą aplinkybę, jog nėra nustatytos tikslios sklypo ribos. R. Zablackienės teigimu, visuomenės poreikiams perimtas sklypas yra neprižiūrimas, o ribos nenustatytos, nes neatlikti kadastriniai matavimai. Buvo siūlymas merui kitų metų biudžete numatyti lėšas kadastriniams matavimams atlikti bei nustatyti atsakomybę už tokių žemės sklypų priežiūrą, bet komiteto nariai tokio siūlymo nepalaikė.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, apie 2,5 ha sklypas su priėjimu prie Nemuno paimtas visuomenės poreikiams, kad būtų galima ties Balbieriškiu įrengti visiems patogų priėjimą prie upės. O ribos tikrai dar nenustatytos, nes neatlikti kadastriniai matavimai.

Kontrolės komitetas taip pat domėjosi naujos biokatilinės rangos darbų pirkimo peripetijomis, nes jau vyksta trečiasis konkursas, kuriame dalyvauja tie patys pretendentai, tačiau šį kartą pareiškėjas yra ne Savivaldybė, o „Prienų šilumos tinklai“. Pasak R. Zablackienės, pavyko išsiaiškinti, jog projektinė biokatilinės vertė yra apie 7,5 mln. Lt be PVM (9,08 mln. Lt), bet tikslios sumos negalėjo įvardinti ir posėdyje dalyvavusi „Prienų šilumos tinklų“ direktorė.

Darbietės teigimu, nebuvo gautas atsakymas ir į klausimą, kaip padidėjusi biokatilinės projekto vertė atsilieps kainoje gyventojams. Tarybos narės pastebėjimu, nėra atlikti skaičiavimai, kaip paveiks šilumos kainos tarifus namų renovavimas, nes bendras šilumos energijos sunaudojimas tikrai mažės.

R. Zablackienės įsitikinimu, šiuo klausimu būtinas bendras sprendimas, nepriklausomai nuo partinių interesų, todėl atėjo laikas susėsti prie apskrito stalo. Darbietę palaikė Seimo narys V. Kamblevičius, kuris pabrėžė, jog „teistvarkių“ frakcija ne prieš gerus darbus, bet išsakė susirūpinimą dėl biokatilinės statybos terminų ir išaugusios kainos.

Į „Krašto Vitrinos“ klausimą, ar nepasikeitė „teistvarkių“ nuomonė dėl šilumos ūkio perėmimo į Savivaldybės rankas, matant situaciją, kuri stumia savivaldybę į dar didesnę skolą, V. Kamblevičius atsakė, jog, nors operatyvumo darbuose trūksta, bet šilumos ūkį Prienuose turi perimti Savivaldybės įmonė.

Rajono Etikos sargų sprendimas dėl R. Keturakienės bus peržiūrėtas

Tarybos narė Loreta Jakinevičienė pateikė informaciją, jog, nors 2013 m. rugpjūčio 22 d. rajono savivaldybės Tarybos Etikos ir procedūrų komisija priėmė sprendimą, kad Tarybos narė Rita Keturakienė, būdama Sveikatos komiteto pirmininke, dalyvaudama lėšų skirstyme įstaigai, kurioje dirba vadove, nepažeidė įstatymų, VTEK nepatvirtino tokios išvados ir savarankiškai atliko tyrimą. Tiesa, išvadų dėl R. Keturakienės dar nėra, bet Tarybos Etikos ir procedūrų komisijos veiksmai pripažinti netinkamais.

Spaudos konferencijoje paaiškėjo, jog „teistvarkių“ frakcija apskundė Vyriausybės atstovui Kauno apskrityje Tarybos sprendimą dėl penktųjų klasių komplektų formavimo „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje.

Opozicijos nariai spaudos konferencijos pabaigoje paaiškino, kodėl pasikeitė jų retorika. Anot R. Zablackienės, L. Jakinevičienės situacija savivaldybėje verčia permąstyti ir pačios opozicijos darbą bei nuostatas. Ypatingos reikšmės klausimai (šiluma, biudžetas) reikalauja didesnio susitelkimo ir ilgalaikių sprendimų.

Vacys Staknys

zp8497586rq

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. Erika

    valdantieji daro ka nori,jiem ant visu dzin,opozicija dvelkia pelesiais,zmones nebetiki niekuo,vastybe pavirto i UAB,jaunimas iesko laimes uzsienyje,pensininkai vegetuoja…..O TUO METU SEIMAS DIDINA MINISTRU ALGAS,kaip is meksikonu serialo IR TURTUOIAI VERKIA,nes nusipene gyvent geriau.Geras Paullausko rinkiminis sukis kaip niekad atskeide tikraja jo prasme