Nuo balandžio „Tulpės“ sanatorija keičia veiklos profilį

tulpe-pagrindine

 kvitrina.com

Šiomis dienomis Birštone dar veikia dvi sanatorijos. „Tulpė“, kurioje reabilitaciją atlieka 20 pacientų su sąnarių problemomis, ir „Versmė“, kurioje veikia reabilitacijos korpusas. Pasak „Tulpės“ sanatorijos direktorės Liucijos Patinskienės, sanatorinio gydymo korpusai, tarp jų „Baltoji vila“ bei gydyklos, neveikia nuo kovo 13 d. Per likusį laiką iki balandžio gydymą baigs likusieji pacientai ir sanatorija nustos veikti. Anot direktorės, dauguma sanatorijos darbuotojų išleisti į prastovas, dirba tik administracija ir dar dešimtys darbuotojų prižiūri pacientus. L. Patinskienė teigė, jog darbas karantino sąlygomis pareikalavo daug papildomų pastangų, bet sanatorijos darbuotojai susitvarkė su iššūkiais.

Direktorės teigimu, uždarius sanatoriją, joje gali būti apgyvendinti lengva Covid-19 forma susirgę Birštono savivaldybės gyventojai. Bet tada būtina darbuotojus, kurie savanoriškai sutiks dirbti siūlomą darbą, aprūpinti specialia apranga, kurios sanatorija neturi. Tiesa, pagelbėti žadėjo Birštono savivaldybė. Portalo žiniomis, užsakymai specialiosios aprangos įsigijimui padaryti, laukiama pristatymo, bet konkrečios datos atsakingi savivaldybės darbuotojai nurodyti negalėjo.

birstono-sanatorija-versme-viesbuciai-birstone-9817

Sanatorija „Versmė“ patvirtinta kaip reabilitacijos įstaiga, kuri veiks ir karantino sąlygomis. Šiuo metu sanatorijoje gydosi apie 100 pacientų. Į „Versmę“ po karantino paskelbimo buvo perkelti ir pacientai iš „Eglės“ sanatorijų Birštone ir Druskininkuose. Pasak sanatorijos „Versmė“ direktorės Rasos Noreikienės, dirba tik I sanatorijos korpusas. II korpusas, kuriame dažniausiai apsistodavo komerciniai klientai, uždarytas. Anot sanatorijos vadovės, daliai darbuotojų įformintos prastovos, kiti dirba, laikydameisi visų saugumo reikalavimų. Apsauginėmis kaukėmis aprūpinti ir darbuotojai, ir pacientai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti