Norinčiųjų patekti į Seimą daugėja

posedziu-sale
Vacys Staknys
Kitais metais rinksime naujos kadencijos Seimą. Politinės partijos ir atskiri nepriklausomi kandidatai jau skuba apie save priminti potencialiems rinkėjams. Štai, ir mūsų krašte jau pradeda aiškėti ratas kandidatų, kurie nori patekti į Seimą.
Socialdemokratai apsisprendė, jog kitais metais vykstančiuose rinkimuose į Seimą rems dabartinį vienmandatininką Andrių Palionį. Jau viena koja kandidatas į Seimą ir Vytautas Kamblevičius. Jo kandidatūrą pasiūlė „Tvarkos ir teisingumo” partijos Birštono skyrius.
Bet pirmieji suskubo „darbiečiai“ ir mūsų apygardoje nuo Darbo partijos kandidatuos Gintautas Sodaitis.
Įdomiausiai elgiasi liberalsąjūdiečiai. Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, LRLS Prienų skyrius kandidatu į Seimą vienmandatinėje Prienų – Birštono apygardoje mato Gintautą Bartulį. Bet praeitą savaitę atnaujintas LRLS Birštono skyrius suskubo paskelbti, jog kandidatu į Seimą siūlomas skyriaus pirmininkas Remigijus Zolubas. Toks liberalsąjūdiečių sprendimas atrodo keistokai, bet teko girdėti, kad tokiu būdu norima pranešti rinkėjui, jog LRLS turi ne vieną galimą kandidatą kovoti dėl vietos Seime vienmandatinėje Prienų – Birštono apygardoje. Tiesa, realiai rinkimuose dalyvaus vienas liberalsąjūdiečių atstovas, o tinkamiausią kandidatą iš dviejų pretendentų turės pasirinkti partijos vadovybė.
LRLS Birštono skyrius taip pat nori, kad į partijos kandidatų sąrašą daugiamandatinėje apygardoje būtų įtraukti ir du šio skyriaus nariai – Remigijus Zolubas ir Marius Vasiliauskas.
Naujienų portalas kvitrina.com anksčiau rašė, jog galimybės kandidatuoti į Seimą neatsisako ir rinkimams į savivaldą suburto „Nepriklausomų kandidatų sąrašas Prienų kraštas” komiteto pirmininkas Egidijus Visockas, šiuo metu užimantis Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Tik neaišku, po kokia vėliava didelį Prienų miesto rinkėjų pasitikėjimą per savivaldos rinkimus gavęs E. Visockas kandidatuos į Seimą – kaip nepriklausomas kandidatas, ar kaip vienos iš politinių jėgų atstovas.
Apie galimus kandidatus dar nepaskelbė LLS (liberalai), LVŽS ir TS-LKD atstovai. Tiesa, tikėtina, jog konservatoriai laikysis savo tradicijų ir pasiūlys apygardos rinkėjams žinomą, bet ne mūsų krašto kandidatą.
Ne vieną kadenciją Prienuose valdžioje esantys Algirdo Kederio vadovaujami liberalai visada deleguodavo kandidatu į Seimo rinkimus vietinį politiką. Tikėtina, jog taip bus ir dabar, o kaip galimas pretendentas tapti kandidatu įvardijamas Algis Marcinkevičius.
Taip pat realiausiai dėl mandato į Seimą pakovos ir LVŽS Prienų skyriaus pirmininkas Jonas Vilionis. Bet gali būti, jog bus nutarta „apšaudyti” ir naujus kadrus.
Praktika rodo, jog rinkėjai tikrai turės nemažą pasirinkimą.

Taip pat skaitykite

1 komentaras