lsdp-baneris-2a

Nijolė Dirginčienė: „Tiesa gimsta diskusijose, sprendimus priiminėja Taryba“

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė

Vacys Staknys

Pasak Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirgnčienės, praėję metai jai asmeniškai buvo jubiliejiniai ir tikrai geri, neblogi jie buvo ir Birštono savivaldybei, nors nestigo ir politinių batalijų.

Merė pažymėjo tą faktą, jog Birštone 2017 metais buvo surengtas festivalis „Būtent“, kuris į kurortą pritraukė daug žinomų šalyje žmonių, o ir pats renginys buvo kitokio plano. Smagu, kad festivalis taps Birštono vizitine kortele.

Savivaldybės vadovė teigė nesuprantanti, kodėl vis dar aktualūs, ypač tarp politikų, pirminiai sprendimai dėl sanatorijos „Versmė“ akcijų pardavimo, nors būtent Taryba vėliau vienu balsu pritarė sanatorijos I korpuso rekonstrukcijai. Tiesa, merė pripažino, jog pirmoje šio klausimo stadijoje trūko diskusijų su visuomene.

Visgi, pasak N. Dirginčienės, gyvenimas per trumpas pastoviai žvilgčioti per petį. Jos manymu, būtina judėti į priekį, nes tik vizijos turėjimas leidžia pasiekti norimus rezultatus, kurie gerintų kurorto patrauklumą ir čia gyvenančių žmonių gerovę.

Merė teigė, jog ambicingas „Birštono vartų“ (sąlyginis pavadinimas) projektas, pagal kurį įvažiuojant į kurortą turėtų iškilti verslo ir gyvenamasis mikrorajonas, nepadėtas į stalčių, o intensyviai ieškomi galimi investuotojai, ir ne tik Lietuvoje. Savivaldybės vadovės teigimu, mažai kas tikėjo, jog ne vieną dešimtmetį birštoniškius ir svečius gąsdinantis „monstras“ virs gražiu kurortą pristatančiu objektu („Vytautas Mineral Spa“), bet tai įvyko.

Anot savivaldybės vadovės, kurorte mažėja griuvėsių, nors ne taip greitai, kaip norėtųsi. Neprižiūrimų pastatų šeimininkai moka padidintus žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčius, su jais bendraujama. Deja, kitokių svertų savivaldybė neturi. Iš savo pusės savivaldybė sudaro sąlygas investuotojams, tvarkydama infrastruktūrą, gerindama verslo aplinką, reklamuodama kurortą.

Tarybos pirmininkė tvirtina nesureikšminanti, jog socialdemokratų frakcijos Taryboje nariai nutarė savo nuomonę išdėstyti spaudoje, vietoje pokalbio frakcijoje. Jos manymu, per partijos sąrašus į Tarybą patekę nariai turi vadovautis partijos statutu, kuriame yra apibrėžta, jog po diskusijų frakcija į visuomenę visada išeina su viena nuomone. Visgi, merė pabrėžė, jog kai kurie frakcijos nariai mano, kad, jei jie išrinkti žmonių, tai pirmiausiai reikia vadovautis Tarybos reglamentu, kuriame įtvirtintas Tarybos nario nepriklausomumas.

N. Dirginčienės tvirtinimu, nuomonių skirtumas nesutrukdė frakcijai ieškoti bendrų sprendimų dėl 2018 metų biudžeto, kuris neturėtų būti mažesnis nei 2017 metais.

Merė pasidžiaugė, jog savivaldybės įstaigos sėkmingai užbaigė 2017 metus, todėl jinai išleido potvarkį, leidžiantį iš sutaupytų įmonių ir įstaigų lėšų vadovams išmokėti iki vieno atlyginimo dydžio premijas. Paklausta, kaip buvo su tų įstaigų darbuotojų paskatinimais, atsakė mananti, kad įstaigų vadovai pasielgė tinkamai ir savo sprendimais paskatino darbuotojus, o ne tik išmokėjo premijas sau.

Pasak merės, daug išlaidauti nebus galimybių, nes laukia nemažai ES projektų, kurių finansavimas grindžiamas kompensaciniu principu – „pirmiausiai padaryk už savo pinigus, paskui gauk kompensaciją“. Iš fondų lėšų bus tęsiami darbai Pirminės sveikatos priežiūros centre, lopšelio-darželio „Vyturėlis“ teritorijoje, daugiau sporto įrenginių atsiras parke ir kitose miesto vietose.

Savivaldybės vadovės teigimu, toliau vyks darbai daugiafunkcio centro statybos aikštelėje ir prasidės veiksmai privačių juridinių asmenų objektuose: bus nugriautas buvusio restorano „Druskupis“ pastatas ir prasidės gyvenamųjų namų statyba, numatoma pradėti tvarkyti buvusio turgaus teritoriją. Pasak merės, lėtai, bet juda darbai ir kituose privatiems asmenims priklausančiose objektuose.

Merė patikino, jog savivaldybėje niekas nevyksta be diskusijų ir prioritetų nustatymo. Praeitais metais buvo priimtas sprendimas užbaigti Žvėrinčiaus gatvės tvarkymo darbus, o šiemet bus pradėta tvarkyti Mokyklos gatvė. Visą laiką vyksta naujų finansavimo šaltinių paieškos, kad galima būtų vykdyti suplanuotų infrastruktūros objektų statybas arba rekonstrukciją.

N. Dirginčienė teigiamai atsiliepė į sprendimą prijungti Vienkiemio teritoriją prie kurorto. Tai leis gauti didesnį finansavimą iš valstybės biudžeto, ten gyvenantieji turės pasitempti, atsiras naujos galimybės plėtotis verslui. Pokalbio metu buvo paliestas ir viaduko per kelią Prienai-Vilnius klausimas. Savivaldybės vadovės teigimu, šiemet turėtų prasidėti projektavimo darbai. Tiesa, viaduko statybos vieta bus ne ties Vienkiemiu, o šiek tiek arčiau prie įvažiavimo į Birštoną žiedo.

Savivaldybės vadovė pripažino, jog, nors Birštono jau niekas nevadina vasaros sezono kurortu, žiemos pramogų trūksta. Pasak vadovės, sunkiai sekėsi kalbėtis su galimas investuotojais dėl slidinėjimo kalno. Tiesa, pastarosios žiemos nelabai lepina šaltuku ir sniegu, bet problema egzistuoja ir turi būti sprendžiama. Merės teigimu, eksploatuoti slidinėjimo kalną – ne savivaldybės funkcija.

N. Dirginčienė išsakė savo nuomonę ir apie sanatorijos „Versmės“ direktoriaus A. Danio tolimesnį darbą bendrovės vadovu, nes jis sanatorijai vadovauja daugiau nei dešimt metų ir, pagal naują Seime priimtą įstatymą, valstybės ir savivaldybės valdomose bendrovėse vadovai negali dirbti daugiau nei dvi penkerių metų kadencijas paeiliui. Pasak merės, A. Danys dar turi galimybę likti vadovo poste iki šių metų pabaigos ir tęsti pradėtus darbus dėl I korpuso rekonstrukcijos. Savivaldybės vadovė taip pat mano, kad aukštos kvalifikacijos specialistas, turintis didelę vadovo patirtį, galėtų ir toliau sėkmingai darbuotis sanatorijoje, tik kitose pareigose. Tiesa, anot jos, už kadrų politiką bendrovėje atsakingi vadovai, todėl tai – būsimojo direktoriaus prioritetas.

Merė, kalbėdama apie aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimą į kurortą, pasakė, jog būtina stiprinti tarnybinių butų fondą. Pasak savivaldybės vadovės, jai nesuprantamas opozicinės frakcijos Taryboje narių noras tarnybinių butų skyrimo aprašo reikalavimus prilyginti socialinių būstų skyrimo tvarkai. Deja, anot N. Dirginčienės, nei savivaldybė, nei savivaldybės įmonės negali pasiūlyti aukštų atlyginimų, o pragyvenimas kurorte tikrai nepigus, todėl tarnybiniai butai gali būti geras pretekstas specialistui pasirinkti būtent Birštoną.

Laikas bėga labai greitai. Šios kadencijos Taryba jau įžengė į baigiamąjį etapą. Birštono savivaldybės gyventojai vėl rinks merą ir tarybą. Daug metų kurortą valdantys socialdemokratai, be jokios abejonės, vėl stengsis neužleisti savo pozicijų abiejuose rinkimuose. Pokalbio metu tiesiogiai nepaklausiau N. Dirginčienės, ar jinai kandidatuos į merus, bet visi ženklai rodo, kad politikė dar nesiruošia pasitraukti iš aktyvios veiklos.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti