Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė – su keturių metų laikų orais ir 50 metrų ilgio vėliavos kelione aplink savivaldybės pastatą

Gelbėkit vaikus

IMGP6700

kvitrina.com

Kovo 11-ąją Prienai pasitiko tradiciniais šios šventės akcentais – pagarbiu Trispalvės perdavimu per į renginį atėjusių žmonių rankas, bėgimu ir didžiulės 50 metrų vėliavos nešimu aplink savivaldybės pastatą. Tiesa, šiemet Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė turėjo dar vieną akcentą – keturių metų laikų orus. Sniegas, pūga, saulė lydėjo ne tik bėgikus, bet ir renginio dalyvius.

Šventėje koncertavo kultūros centrų ir mokyklų kolektyviai bei Alytaus profesinio rengimo centro atstovai. Vyko negausi prekyba, bet perkančiųjų, deja, nebuvo daug. Gal todėl, kad organizatoriai visus šventės dalyvius vaišino koše ir arbata, o jų tikrai reikėjo padėti kovoti su šaltu vėju.

IMGP7511

Tradiciniame bėgime dalyvavo 580 bėgikų iš įvairių šalies vietovių. Profesionalai varžėsi 10 km distancijoje. Moterų grupėje nugalėjo iš Balbieriškio seniūnijos kilusi Loreta Kančytė. Iš 38 moterų, kurios ryžosi įveikti šią distanciją, buvo ir trys mūsų krašto atstovės. Vyrų grupėje nugalėjo patyręs bėgikas Darius Sadeckas. Iš viso šioje distancijoje į kovą stojo 148 dalyviai, iš jų 17 susijusių su mūsų kraštu. Geriausią rezultatą (7-oji vieta) parodė kraštietis Vytautas Beliūnas. 5 km distanciją ryžosi įveikti 90 bėgikų ir bėgikių. Nugalėtojais tapo vilniečiai Monika Šaltenytė ir Arnas Gabrėnas.

Iš mūsų krašto bėgikų geriausiai pasirodė Elijus Stravinskas ir Miglė Damynaitė.

Daugiausiai dalyvių panoro nubėgti 2 km. Šioje distancijoje įvairiose amžiaus grupėse mūsų krašto mokyklų atstovai buvo tarp prizininkų. Tai Darija Kuzmickaitė (M12, 3-ioji vieta), Martynas Marčiulionis (V12, 2-oji vieta), Karolis Januška (V15, 3-ioji vieta), Danielis Matukaitis (V19, 2-oji vieta).

IMGP7576

Didelio susidomėjimo sulaukė 50 metrų ilgio Lietuvos vėliavos nešimas aplink savivaldybės pastatą.

Vėliavą nešė rajono savivaldybės vadovai, krepšinio komandos „SkyCop“ treneriai ir žaidėjai, bėgikai ir šventės dalyviai. Gamta nebuvo gailestinga. Pakilusi pūga panoro perimti vėliavą iš nešėjų, bet jie atsilaikė ir sėkmingai užbaigė savo žygį.

Dar 2005 metais VšĮ „Krašto vitrina“ pradėta iniciatyva aktyviai švęsti Kovo 11-ąją tęsiasi. Ją sėkmingai perėmė Prienų KKSC ir Prienų KLC.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti