•  

     

     

     

     

NEPAMIRŠKIME PROFILAKTIŠKAI PATIKRINTI VAIKO SVEIKATOS

Kiekvienais metais, vaikai, lankantys ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir bendrojo lavinimo mokyklas, iki rugsėjo 15 d. turi pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus (forma 027-1/a). Profilaktinis sveikatos patikrinimas yra reikalingas siekiant tinkamai įvertinti vaiko sveikatą. Šios patikros metu gydytojai gali laiku diagnozuoti ligas ir imtis savalaikio jų gydymo.

Profilaktiškai vaikų sveikatą reikia tikrinti kartą per metus. Sveikatos apsaugos ministro 2010 m. birželio 18 d. įsakyme Nr. V-586 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymo Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“ pakeitimo“, yra aiškiai nurodyta vaikų sveikatos tikrinimo tvarka.

Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistravus bei atvykstant nurodytu laiku. Dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas (dantų gydytojas). Rekomenduotina pas savo šeimos gydytoją atvykti jau pasitikrinus dantų būklę. Svarbu atminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima.

Profilaktinio sveikatos patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis. Esant kokių nors nusiskundimų vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei tokie tyrimai buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, tyrimų nereiktų kartoti. Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad gydytojas nurodytų, kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti. Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, dėl regos, vengtinų alergenų ir panašiai.

Mieli tėveliai, maloniai prašome iki rugsėjo 15 d. pasirūpinti savo vaikų sveikata, apsilankyti pas šeimos gydytoją ir profilaktiškai patikrinti vaiko sveikatą.

 

 

Parengė:

Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuro

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

A. Matlauskienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti