Nenaudojamiems ir neprižiūrimiems pastatams – tvarkos aprašas

IMG_9916

kvitrina.com

Prienų rajono Savivaldybės tarybos nariai patvirtino tvarkos aprašą, kuris leis nustatyti nenaudojamus, neprižiūrimus arba ne pagal paskirtį naudojamus pastatus, o vėliau juos apmokestinti padidintu nekilnojamojo turto mokesčiu, jei savininkai nenorės tinkamai tvarkytis.

Sprendimo projekte rašoma: „Aprašo tikslas – nustatyti Prienų rajono savivaldybėje esančius nekilnojamojo turto objektus, kurie yra neprižiūrimi, apleisti ir nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį, įvertinti savininkų veiksmus dėl šių objektų naudojimo, priežiūros, būklės gerinimo ar jų užimamos teritorijos tvarkymo. Patvirtinus minėtą aprašą neprižiūrimi ir apleisti pastatai bus apmokestinti padidintu nekilnojamojo turto tarifu, o jų savininkai bus įpareigoti atsakingai prižiūrėti savo turtą, jį naudoti ir tvarkyti pagal galiojančius LR teisės aktus. Gautos papildomos pajamos iš apleisto turto papildys savivaldybės biudžetą“.

Įdomiausia tai, jog apie apleistus pastatus rajono valdžia kalba jau beveik 20 metų, o dabar aiškėja, kad Savivaldybės administracija net neturi tvarkos aprašo, kuris nustato pastatų būklę, o ką jau kalbėti apie kitus veiksmus.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Matote

    Daugiau jokių komentarų nereikia.Tik kyla klausimas – kas seks , informuos, komunikuos su tais , neprižiūrinčiais savo turto?O kas , jei jie nemokės ir to padidinto mokesčio? Ar valstybė perims jų turtą ir užsikraus bėdą? mūsų rajone bus kaip visada – pridirbsim nesąmonių , o paskui žiūrėsim, kas iš to išeis…

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti