Nenaikinti Ašmintos seniūnijos prašo 437 jos gyventojai. Ar bus atsižvelgta į jų nuomonę?

3-8

Jonas Kavaliauskas

kvitrina.com

 

Kovo 8 d. Prienų rajono Savivaldybės taryba tvirtins apklausos dėl seniūnijų ribų keitimo rezultatus.

Pagal savivaldybės pateiktą informaciją, 366 iš 429 apklausoje dalyvavusių Ašmintos seniūnijos gyventojų pasisakė už tai, kad jų gyvenamosios teritorijos pereitų Prienų  (Tiesa, susitikimuose su gyventojais, anot jų,  buvo minima Prienų kaimiškoji seniūnija) ir Pakuonio seniūnijoms.  Savivaldybės atstovai teigia, jog  tokios sąvokos, kaip kaimiškoji, Prienų seniūnijos pavadinime nėra ir ne bus.

asminta_apklausa--536x509

Apie tai Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pranešė gyventojams Ašmintos seniūnijos ataskaitiniame susirinkime ir teigė, jog tokie apklausos rezultatai pagrindė valdančiosios koalicijos priimtus politinius sprendimus.

Tiesa, vasario 28 d. savivaldybės vadovas gavo 437 Ašmintos seniūnijos gyventojų prašymą nenaikinti seniūnijos. Toks gyventojų pasipriešinimas valdžios planams rodo, kad jiems ne viskas aišku šiame procese. Gyventojai suformulavo 10 klausimų, į kuriuos prašo aiškių atsakymų.

Reikia tikėtis, kad Taryboje prieš balsavimą į gyventojų klausimus bus atsakyta.

Taip pat skaitykite

22 komentarai

 1. Priežastys

  -Meras gyvena prie Pakuonio ir yra suinteresuotas kad maža gyvenvietė įgautų daugiau teisių, daugiau finansavimo. Pagal gyventojų skaičių reikėtų Pakuonio seniūniją (1330 gyventojų) jungti prie Ašmintos (1739 gyventojai), deja daroma priešingai.
  -Pakuonio pagrindinės mokyklos direktorė yra mero žmona (interesų konfliktas).
  -Tariamai gyventojų labui-kad Ašmintos gyventojai lengviau pasiektų Pakuonį, planuojama asfaltuoti kelią Ašminta-Pakuonis. Prie kelio yra mero ir kitų tarybos narių žemės, todėl jų vertė iš karto pakils. Prie kelio gyvena mažai gyventojų, todėl būtų prasmingiau asfaltuoti kitą savivaldybės kelią.
  -Meras asmeniškai susipykęs su Ašmintos seniūne, todėl tik tokiu būdu gali ją atleisti.

  Atsakyti
  1. Teisybė

   Galite kažkaip pagrįsti savo nuomonę ar tai bus tiktai keista asmeninė nuomonė? Pakuonis nuo Prienų nutolęs kur kas labiau, tai rajono riba jau, Ašminta įsikūrusi prie pat Prienų (nekalbant jau apie Strielčius), keistokai pasiūlymas viską įvertinus.

   Atsakyti
 2. ONUTE

  as manau, kad tikrai reiketu mazasias seniunijas, racionaliai ivertinus visas aplinkybes, aspektus, isregistruoti is registro ir suformuoti naujus administracinius vienetus. Prienu rajonui uztenka mano supratimu 6 seniuniju. Bus sutaupyta lesos, seniuniju darbuotojai tures normal darbo kruvi,. Jeigu kurioje srityje bus daugiau darbo pvz, socialiniu darbuotoju, galima prideti po etata . Sutaupyii pingai butu galima panaudoti didziausiu problem u, salinimui.

  Atsakyti
  1. Nemunas

   Pritariu, tai ir būtų VISŲ savivaldybės seniūnijų reforma, kurios metu būtų įvertintas VISŲ seniūnijų reikalingumas, įvardintos problemos ir pasiūlyti sprendimų būdai, numatyti rezultatai, nauda ir pan. Tačiau dabartinė situacija su Ašmintos seniūnijos naikinimu net nepanaši į reformą. Kodėl tik šita seniūnija staiga pasidarė nereikalinga? Nu kas joje blogai?

   Atsakyti
   1. Teisybė

    Skaičius 437 išgalvotas, kiek teko girdėti tuos parašus apžiūrėję specialistai rado daug neatitikimų, pusė balsų ten galima sakyti padirbta (ne tos seniūnijos gyventojų), čia tvarkiečių rinkiminis piaras, juk jų nariai ėjo per kaimus ir rinko tos neaiškius parašus. Be to, parašus rinko neįgalioti asmenys, kitaip tariant kas tik panorėjo ir kaip panorėjo. Sėkmės meluojant toliau

    Atsakyti
    1. Nemunas

     Nuo kada gyventojų nuomonei išsakyti reikalingi įgaliojimai???? Kur taip parašyta? ir per susirinkimą Ašmintos seniūnijoje pasakyti nuomonę irgi reikėjo gauti kažkieno įgaliojimą? kas ir kaip turi įgalioti pilietį išreikšti savo nuomonę? Nežinau jokio teisės akto, kuriuo remiantis gyventojas turi gauti įgaliojimą pasakyti savo nuomonę – jeigu žinot, pasakykit.

     Atsakyti
  1. Panda

   Va kad savivaldybės apklausos lentelėje melaginga informacija – tai tikrai. Bagrėno kaimo eilutė: gyventojų – 120, apklausta – 17 gyventojų ir tai sudaro net 41,17 proc. Nejaugi? Norint gauti tokį procentą, turi būti apklausti 49 gyventojai. O nurodyti apklaustieji 17 gyventojų sudaro tik 14,16 proc. Tai ar procentų pridėjo? Ei, Taryba! – tai kokiems apklausos rezultatams pritarėt? Kartais nemelagingiems?
   O kur Alksniakiemio kaimo eilutėje „taip“ ir „ne“ procentai?

   Atsakyti
  1. Kovo 8-oji

   Deja deja, pirmiau atsirado valdančiųjų Taryboje noras dėl seniūnijos naikinimo – maždaug nėra seniūnijoje bažnyčios ir kapinių, tai ir seniūnija nereikalinga. Tik po to parūpo gyventojų nuomonė. Koks gyventojų noras – savo noru keisti adresus?

   Atsakyti
  2. Panda

   Tamsta „Savas“ gerai paskaitykit pastraipą, einančią po lentele: „…tokie apklausos rezultatai pagrindė valdančiosios koalicijos priimtus politinius sprendimus“. Aiškiau negu aišku – pirmiau buvo politinis sprendimas dėl seniūnijos naikinimo.

   Atsakyti
  3. Teisybė

   Marijampolėje 10 seniūnijų, Prienuose irgi 10 buvo ar tai teisinga žinant gyventojų skaičius? Prienų r. pakaktų pilnai 6-7 seniūnijų jei vertinsime atstumus ir gyventojų skaičių.

   Atsakyti
   1. Panda

    Puiku, viskas yra tinkama, kas tik gerina viešųjų paslaugų kokybę ir artina vietos savivaldą arčiau žmogaus. Bet kodėl užkliuvo tik viena seniūnija, beje, ne pati mažiausia? Jeigu norima turėti 10 seniūnijų, kaip teigiat, tai gal reikėjo parengti viso rajono seniūnijų reformą? Pvz., Naujosios Ūtos seniūnijoje gyvena 961 gyventojas. Tai kaip čia? Toj pačioje Pakuonio seniūnijoje gyvena mažiau žmonių nei Ašmintos seniūnijoje. Kodėl viena seniūnija išskirta iš kitų? Ar buvo išanalizuota ir įvertina seniūnijos veikla, kad labai blogai dirba, žmonės nepatenkinti, viskas griūva ir išvis absoliuti betvarkė? Ne, nebuvo. Tai kuo remiantis, kokiu pagrindu naikinama seniūnija?

    Atsakyti
    1. Teisybė

     Nesu savivaldybės atstovas, kad turėčiau atsakyti į šiuos klausimus. Faktas, kad seniūnijų skaičius rajone turi mažėti, o nuo kažko pradėti reikėjo, manau, ateis eilė ir dar kelioms, tačiau ne viskas taip greitai įvykdoma. Geriausi sprendimai nėra populiarūs.

     Atsakyti
     1. Panda

      Nesu atstovas ir aš, bet diskutuoti niekas netrukdo :) Reformos nedaromos dalimis. Jei būtina seniūnijų reforma, ji turi būti pagrįsta, įvertintos visos priežastys ir pokyčiai, ir labai aiškiai gyventojams pasakyta – kas keisis ir kodėl, kam reforma reikalinga, kas pagerės ir pan. Įdomu, ką sakytų N. Ūtos gyventojams, jei jų seniūniją sugalvotų naikinti? Bus arčiau važiuoti iki kito centro? Bet apie kitų seniūnijų pertvarkymą niekas nekalba. Kokią konkrečią problemą išsprendžia Ašmintos seniūnijos naikinimas?

     2. Teisybė

      Spendžia esminę – biurokratijos mažinimą, nes daugelis buvusios Ašmintos seniūnijos gyvenviečių yra prie pat Prienų miesto. Visuomet sprendimas kažką mažinti yra nepopuliarus, tačiau tai būtina, tai vyksta ir Kaune ir kitur.

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti