•  

     

     

     

Nemuno vingiais – laiveliu „FALKEN“ (sakalas) su kapitonu Linu

IMG-4062

Vilija Čiapaitė

Šeštadienio popietė Birštone. Poilsiaujančių nedaug, tad vaikščioti po kurortą gana smagu. Užsukome į „Vasaros“ kavinę, pasivaišinome kava. Čia pat buvo juntamas kepamo pyrago kvapas…

O Nemunas rideno bangeles į pakrantę, kviesdamas keliauti toliau. Ėjimas krantine, vėjui šiaušiant plaukus, buvo gana malonus. Priėjus prie laivelių, kurie siūlė paslaugas paplaukioti Nemunu, labai masino, traukė.

Pamačiau Liną Stankevičių. Jau seniai žinojau jį esant patikimą ir tai buvo pliusas jo naudai, nes pasiklausėme, kada gi galėtume paplaukioti. „Dabar!“ iškart atsakė. Mus palydėjo prie laivelio pavadinimu „FALKEN“ (sakalas). Atidumas ir pagalba įlipant į jį. Varpo skambesys ir… paklausęs, į kurią pusę traukiam, užvedė variklį ir pirmyn. Muzikos ir lengvų bangelių supami patraukėme link Prienų. Valioo! Kiekvienas medis, kiekvienas kranto gabalėlis Lino apčiupinėtas akimis. Visą kelią buvo pasiūlymas tai šen, tai ten atidžiau žvilgterėti, o pasakojimai tiesiog pritraukdavo.

 

Smagus plaukimas: ant medžio šakos kormorano poza džiovinant plunksnas, nebaikščių antelių būriai ir natūralios gamtos grožis tiesiog užliūliavo, atgaivino sielą. Kapitonas leido net jo kepurę užsimaukšlinti, o žiūronais iš arti žvilgtelėti į pakrantėse besisukantį gyvenimą. Viskas taip kerinčiai gražu ir neapčiuopiama!

Kapitonas Linas pasakojo, jog ypač gražu plaukti vakarėjant, kai Birštonas pasipuošia šviesomis, o ir pačiame laivelyje įjungiamos švieselės. Pasak Lino, visada gražu, kai tai vertini.

IMGP6058

O laivelyje yra pakankamai vietos ir mergvakariui, ir gimtadieniui sutikti nedideliame būryje tikrų draugų. Ir tai pati nuostabiausia dovana sau ir draugams.

Juk ne veltui sakoma, jog Birštone gali ilsėtis ir ore, ir ant žemės, ir ant vandens. Tad, kol gamta dar leidžia, būtina ilsėtis ir gerti kiekvieną gyvenimo duotą džiaugsmo akimirką pilna burna ir dar dideliais gurkšniais.

Išlipusi iš laivelio negailėjau pagyrų ir padėkos žodžių. Tokios kelionės vertos, kad į gyvenimą galėtum žvelgti plačiai atvėręs akis ir džiaugsmo akimirkas pasidėti viršutinėje lentynėlėje, kad kitais metais galėtum nusiimti ir pakartoti dar ir dar kartą.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti