Neįprasta dovana

IMG_3805Balandžio keturioliktosios rytą Stakliškių gimnazijos mokiniai išsiruošė į Vilnių.

Šią ekskursiją jiems dovanojo LR Seimo narys Andrius Palionis už puikius I pusmečio mokymosi pasiekimus. Po valandos kelio sustojome prie didingų Seimo rūmų. Vos pažvelgus į kerinčią pastato architektūrą supratome, kad mūsų laukia neįtikėtina patirtis. Pirmiausiai, lydimi puikiai nusiteikusios gidės pasivaikščiojome po rūmus, iš jos pasakojimų sužinojome daug įdomių dalykų, netgi vitražų sukūrimo istoriją. Paskui buvome pakviesti į posėdžių salę, kurioje matėme, kaip prisiekė naujas valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys. Kurį laiką stebėjome Seimo narių posėdį. Ekskursija tęsėsi: pabuvojome salėje, kurioje 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, turėjome galimybę patys „suorganizuoti“ posėdį. Ekskursija tuo nesibaigė. Prie Gediminaičių stulpų mus pasitiko Seimo narys A. Palionis. Jis noriai atsakinėjo į mūsų klausimus, pasikvietė ir į jaukų savo kabinetą.
Ekskursija tęsėsi – vykome į Pinigų muziejų. Ten mus pasitiko muziejaus gidė, kuri mums pravedė interaktyvią kelionę nuo pinigų atsiradimo laikų iki euro įvedimo Lietuvoje. Sužinojome daug įdomių istorijų. Mums buvo užduota daug klausimų, kad kuo geriau įsimintume pinigų kelią nuo senovės iki dabar. Pamatėme žymiąją lietuviškų Milijono centų piramidę, kuri sveria 831 kg. Patys dalyvavome įvairiose veiklose: pasigaminome knygai skirtuką, galėjome pasisverti ir sužinoti, kiek kainuotume, jeigu būtume iš aukso, sidabro ar platinos.
Net nepastebėjome, kaip prabėgo valanda, įpusėjo antroji. Ekskursija baigėsi saldžiomis dovanomis ir bendra nuotrauka prisiminimui. Vienbalsiai pritarėme nuomonei, kad tokios ekskursijos ne tik įspūdingos, bet ir naudingos. Tai – puiki dovana.

Aistė Šalomskaitė, Diana Norvilaitė

Taip pat skaitykite