Rajono politikai patvirtino tinklo pertvarkos projektą (papildyta)

Šis rajono savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo informacija, kad Tomas Skrupskas atsisakė mandato, o jo vietą užėmė „teistvarkis“ Arvydas Bijaminas, kuris posėdyje buvo iškart prisaikdintas.

Posėdyje nedalyvavo Vytas Bujanauskas (dėl ligos).

Naujas Tarybos narys Arvydas Bijaminas


Jiezno gimnazija vėl užkliuvo

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Egidijus Visockas pasiūlė nesvarstyti klausimo dėl Jiezno gimnazijos ikimokyklinio skyriaus grupių skaičiaus nustatymo. Valdančiųjų balsais klausimas buvo išbrauktas iš dienotvarkės. Taryba patvirtino Jiezno gimnazijos nuostatus.

Po to Taryba ėmėsi svarstyti klausimą dėl švietimo įstaigų tinklo pertvarkos. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Palionis nebandė pristatyti sprendimo projektą, nes, jo manymu, ir taip visiems aišku, apie ką kalbama.

Posėdžiui pirmininkaujanti mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė supažindino Tarybos narius su raštais iš Švietimo ir mokslo ministerijos, mokytojų profesinės sajungos, „Nemuno“ pradinės, „Revuonos“ ir Stakliškių vidurinių mokyklų.
Švietimo ir mokslo ministerijos rašte buvo pritarta švietimo įstaigų tinklo reorganizavimui. „Nemuno“ pradinės mokyklos rašte pažymima, kad tie duomenys, kuriuos Švietimo ir mokslo ministerijai pateikė darbo grupė, neatitinka tikrovės. „Revuonos“ vidurinės mokyklos rašte nepritariama pertvarkos planams ir prašoma iki 2014 09 01 atidėti 11 klasių neformavimą.
Stakliškių vidurinės mokyklos atsiųstame rašte prašoma suteikti mokyklai pakraščio statusą ir nenaikinti joje vidurinio ugdymo.

Prasidėjus diskusijai, pirmiausiai pasisakė komitetų pirmininkai. Ekonomikos komiteto pirmininkas Alvydas Vaicekauskas pasakė, jog komitetas nepritaria numatomai tinklo pertvarkai. Esą būtini saugikliai, kad po reorganizavimo Klebiškio ir Kunigiškių švietimo įstaigose tikrai išliktų pagrindinio ugdymo programa. Pasak A. Vaicekausko, Ekonomikos komitetas taip pat nepritaria „Nemuno“ pradinės mokyklos prijungimui prie „Ąžuolo“ pagrindinės, nes norint esamos mokyklos patalpas pritaikyti pradinukų perkėlimui, reikėtų investuoti apie 900000 Lt.

Šveitimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Egidijus Visockas teigė, jog komitetas vieno balso persvara pritarė tinklo pertvarkos projektui bei sukritikavo darbo grupės, vadovaujamos administracijos direktoriaus pavaduotojo K. Palionio, kompetenciją.

Sveikatos komiteto pirmininkė Rita Keturakienė pateikė informaciją, kad komitetas iš esmės pritarė tinklo pertvarkai bei pridūrė, jog jai pačiai buvo sunku apsispręsti, nes nesimatė ekonominio būsimų veiksmų pagrįstumo.

Pasak Algimanto Šidlausko, Kaimo reikalų komitete mokyklų tinklo pertvarkai pritarta iš esmės.

O štai Tarybos narė Rima Zablackienė paruoštą sprendimo projektą įvardino kaip neatsakingą, neišdiskutuotą ir be ekonominio pagrindo, o pačią tinklo pertvarką – veiksmą be moralės ir logikos.

Mokyklų bendruomenių atstovų pasisakymai
„Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos direktorė Irena Tarasevičienė teigė, kad mokyklos bendruomenė yra pasiruošusi priimti „Nemuno“ pradinukus. Esą norint pritaikyti esamas patalpas didesniam mokinių skaičiui tereikia 60 000 Lt investicijų.
Klebiškio bendruomenės „Klevas“ atstovė nuogastavo, jog sprendimas prijungti Klebiškio pagrindinę mokyklą prie Šilavoto pagrindinės yra pražūtingas įstaigos bendruomenei. Pasak atstovės, iki šiol mokykla nebuvo nuostolinga, bet po numatomo sprendimo įgyvendinimo taip nebus – jei nebus formuojamos vyresniųjų mokinių klasės, tai mokykla išnyks.
„Nemuno“ pradinės mokyklos bendruomenės atstovė teigė nesuprantanti, kodėl reikia naikinti sėkmingai veikiančią mokyklą, kurioje sukurtos geros sąlygos pradiniam ugdymui. Anot atstovės, mokyklos naikinimas vyksta pasitelkus apgavystę – ji paprašė neskubėti priimti tokį sprendimą.
„Revuonos“ vidurinės mokyklos tarybos pirmininkė teigė, jog nesupranta noro sunaikinti pirmąją miesto mokyklą su stipria dvasia ir pilietiškumo tradicijomis. Esą po to, kai bus priimtas pertvarkos projektas, mokykla taps nuostolinga.
Po diskusijų, kurios Tarybos nariams jokios įtakos nepadarė, buvo nutarta balsuoti.
Tarybos narys A. Kederys koalicijos vardu įnešė į pateiktą projektą keletą pakeitimų: „Nemuno“ pradinės mokyklos dislokacijos vietos nekeisti, kol nebus tam pritaikytos patalpos „Ąžuolo“ pagrindinėje mokykloje, leisti „Revuonos“ vidurinei mokyklai nuo 2012 09 01 formuoti dvi pirmas ir dvi penktas klases, o spec. mokyklą perkelti į Jaunimo mokyklos patalpas, o ne į „Revuonos“.
Tarybos narys A. Vaicekauskas pristatė Ekonomikos komiteto poziciją: nekeisti „Nemuno“ mokyklos statuso, o Klebiškio ir Kunigiškių pagrindinėse mokyklose palikti pagrindinį ugdymą iki to laiko, kada reikės formuoti mišrias klases.
Balsavimo metu buvo palaikytas A. Kederio sprendimas (13 – už). Du Tarybos nariai nusišalino nuo balsavimo (Artūras Buitkus ir Angelė Mickienė), vienas Tarybos narys nebalsavo, aštuoni palaikė Ekonomikos komiteto siūlymą.
Po to, kai sprendimas buvo priimtas, diskusijos nepasibaigė, nes ir opozicija, ir valdantieji surengė spaudos konferencijas.

 

Taip pat skaitykite

34 komentarai

 1. lialia

  Atsakymas mamai
  Is kur istrauket, kad kitoje mokykloje zemyn galva vaikai sokines? juk daugumoj mokyklos ir net darzeliai buna keliu aukstu. Stai mano vaikas jau keli metai lanko klase 3 aukste ir nemaciau, kad kas ten sokinetu per langus..;)
  jei vaikas neprotaujantis isvis tai yra specialiosios mokyklos….

  Atsakyti
 2. jolanta

  Prieš dėšimt metų uždarė vieną kaimo pradinę mokyklą. Dalį privatizavo mokytoja , kitur įrengė socialinius butus. Dabar vienas jų tapo tokia landyne, kad širdį skauda kai pro šalį važiuojant į kaimą aplankyti artimuosius.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti