Laimutė Jančiukienė
Alvydas Vaicekauskas
Loreta Jakinevičienė

Neblaiviam vairuotojui už „dosnią“ širdį – ir administracinė, ir baudžiamoji atsakomybės

file38512527_6868b4cdd824f946f3Birželio 26-ąją apie 9 valandą Prienų rajone, Pakuonio seniūnijoje, Valengiškių kaime, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato (toliau – Prienų r. PK) Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio patruliai sustabdė patikrinti automobilį „Opel Vectra“. Automobilį vairavo 30 metų Kauno rajono gyventojas A. A. Nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas. Teisėsaugininkai neapsiriko – A. A. alkoholio kiekio matuokliu nustatytas 0,92 promilės girtumas. Pareigūnams pradėjus rašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą, vairuotojas prašė „susitarti“. „Dosnusis“ pažeidėjas pradžioje pasiūlė 300 eurų, paskui žadėjo atseikėti iki 400 eurų. Jis porino, kad su savimi tiek pinigų neturi, tačiau paskambinus draugui šis galėtų išgelbėti. Kauno rajono gyventojas buvo perspėtas, kad už policijos pareigūnų papirkimą jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Tačiau jam buvo nė motais, prie rankinio stabdžio svirties jis padėjo 190 eurų.

Tokiais veiksmais vairuotojas tik apsunkino savo padėtį. Jam teks atsakyti ne tik už administracinį teisės pažeidimą, bet ir už tai, kad davė policijos pareigūnams kyšį. Šiemet tai jau devintas kartas, kai bandyta papirkti Prienų policijos pareigūnus.

Prienų r. PK dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. „Papirkimas“ 2 d. (tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų).

Policija primena, kad pagal šį straipsnį atsakomybė „kyla asmeniui, kuris tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus. Papirkimas laikomas baigtu pasiūlius duoti kyšį, pažadėjus jį ar jį davus.“

 

Prienų PK informacija

delfi.lt karikatūra

 

Taip pat skaitykite