Neatlygintinos kraujo donorystės akcija Prienuose sulaukė 65 savanorių

468×60

DSC_0142

kvitrina.com

Liepos 7 d. nuo 12 val. į Prienų rajono savivaldybės aikštėje įsikūrusią palapinę, su „Neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą 2017“ akcijos ženklu, ėjo prieniškiai ir miesto svečiai.

DSC_0145

Nacionalinio kraujo centro darbuotoja Rimantė Vanagienė, kuri Prienuose jau seniai tapo sava, sakė, jog prieniškiai yra aktyvūs ir kasmet neatlygintinai duodančiųjų kraują gretos gausėja. Štai, šį kartą duoti kraują, o kartu ir padėti kitiems, atėjo 65 savanoriai. Iš jų net 36 kraują davė pirmą kartą.
Gamta taip pat buvo svetinga. Saulutė džiugino drąsuolius ir tarė šiltą ačiū. Prienų rajono savivaldybė palaiko Nacionalinio kraujo centro organizuojamas akcijas, visada atsiranda ir savanorių, kurie padeda R. Vanagienei registruoti atėjusius duoti kraują ir įteikti nedideles dovanas.
Suaugusio žmogaus organizme vidutiniškai yra 5,5 l kraujo. Vienu metu žmogus gali „padovanoti“ 450 ml kraujo be jokios žalos organizmui. Sveikas suaugęs žmogus kraujo gali duoti 3-4 kartus per metus. Tiesa, tarp kraujo davimo turi praeiti du mėnesiai, todėl kai kurie nuolatiniai donorai negalėjo dalyvauti akcijoje, nes dar nebuvo praėjęs nustatytas terminas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti