Naujos valdančiosios daugumos formavimas – po tylos skraiste

Gelbėkit vaikus

IGP65593

Vacys Staknys

Antrajai kadencijai tiesiogiai rajonų žmonių išrinktas Alvydas Vaicekauskas ir daugiausiai vietų Prienų rajono savivaldybėje gavę socialdemokratai (su meru – 7 vietos) pradėjo formuoti naują valdančiąją daugumą. Meras A. Vaicekauskas po rinkimų teigė, jog jo noras suburti į koaliciją didesnį ratą Tarybos narių, bet ne postų dalybų principu. Meras taip pat tvirtino, kad šioje kadencijoje Savivaldybės administracijos direktoriumi teiks daugiausiai balsų per rinkimus gavusį socialdemokratų partijos atstovą. Apie tęstinį darbą koalicijoje kalbėjo ir Lietuvos Laisvės sąjungos (liberalai) atstovas Algis Marcinkevičius. Dirbti A. Vaicekausko buriamojoje koalicijoje norėtų ir Liberalų sąjūdžio atstovas Gintautas Bartulis, jei bus pakviestas. Tokį sprendimą priėmė šios partijos skyrius. Yra ženklų, kad dėl bendro darbo koalicijoje susitarė ir dėl mero posto kovoję socialdemokratai (7), ir „tvarkiečiai“(3). Ir tai jau sudaro 13 narių.

LVŽS Prienų skyriaus pirmininkas Jonas Vilionis patvirtino, kad išrinktasis meras kvietė valstiečius į koaliciją, bet jų prašyto mero pavaduotojo posto nežadėjo, todėl kvietimas nebuvo priimtas. Taip pat buvo gauta informacija, kad prie valdančiosios daugumos gali prisijungti ir komiteto išrinkti į Tarybą atstovai. Bet, portalo žiniomis, ši informacija nepasitvirtino. Deja, susisiekti su komiteto „dvasiniu“ lyderiu Rimu Antanu Ručiu nepavyko ir įvardinti oficialią priežastį, kodėl buvo apsigalvota, negalima. Bet gali būti, jog toks sprendimas priimtas dėl to, kad į koaliciją buvo pakviesti „tvarkiečiai“.

Sunku tikėtis, kad bendro sutarimo, jei buvo susitikimai, galėjo pasiekti socialdemokratai ir socialdemokratų darbo partijos atstovai, nes labai aiški A. Vaicekausko ir A. Vaidogo priešprieša. Sudėtingai gali atrodyti socialdemokratų ir TS-LKD sąjunga, žinant, jog į Tarybą pateko A. Narvydas.

Nors valdančiosios koalicijos formavimas vyksta po tylos skraiste, galima daryti išvadą, jog tikriausiai koaliciją sudarys socialdemokratai (7), „tvarkiečiai“ (3), LLS (2) ir Liberalų sąjūdžio atstovas (1). Iš viso 13 narių. Bet, jei tikėti mero A. Vaicekausko išsakytomis mintimis, koalicijos formavimas gali tęstis.

Ir dar. Valdžios ketvertukas turėtų atrodyti taip: Alvydas Vaicekauskas (meras, išrinktas tiesiogiai), Loreta Jakinevičienė (mero pavaduotoja), Jūratė Zailskienė (Savivaldybės administracijos direktorė), Algis Marcinkevičius (savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas).

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti