Naujos šiuolaikinės konteinerinės atliekų aikštelės „dygsta“ ir vietoj medžių

IMGP8356

kvitrina.com

Prienų miesto Stadiono mikrorajono gyventojai pasipiktinę, nes naujos konteinerinės atliekų aikštelės įrenginėjamos naikinant medžius.

IMGP8360

Prienų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog supranta gyventojų pyktį, bet jie turi patikėti, kad šioms požeminėms aikštelėms rasti vietą buvo labai sudėtinga, nes reikėjo išlaikyti visus aplinkosauginius reikalavimus, be to, parinkti vietas, kuriose po žeme nenuvestos komunikacijos. O jų gyvenamuosiuose rajonuose labai daug ir įvairių. Dvejus metus vyko projektų derinimo darbai ir, deja, kai kurios aikštelės įrenginėjamos pašalinus medžius.

Alytaus regioninis atliekų centras išplatino informaciją apie naujų konteinerinių aikštelių įrenginėjimą.

35143402_256730388206488_2686397650172903424_n

Jūsų dėmesiui – ARATC informacija:

„Prienuose pradedamos įrenginėti naujos konteinerinės atliekų surinkimo aikštelės, kuriose bus sumontuoti šiuolaikiški požeminiai, pusiau požeminiai ir antžeminiai konteineriai rūšiuojamajam atliekų surinkimui. Jie pakeis jau daugelį metų naudojamus, nusidėvėjusius plastikinius konteinerius“.

„Tikrai laukiame šių aikštelių – modernesnių, patogesnių. Neabejoju, kad jų įrengimas paskatins gyventojus geriau rūšiuoti atliekas ir pagerins paties miesto įvaizdį. Naujos aikštelės užims mažiau vietos, jos geriau prisiderins prie aplinkos, ji bus švaresnė“, ‒ sakė Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Naujosios aikštelės bus įrengtos pagal Prienų rajono Savivaldybės tarybos patvirtintą jų išdėstymo schemą – daugelis jų atsiras šiuo metu veikiančių atliekų aikštelių vietose arba netoli jų.

Iš viso Prienų rajono savivaldybėje bus įrengta 40 konteinerinių aikštelių: 16 požeminių, 12 pusiau požeminių ir 12 antžeminių. Kiekvienoje aikštelėje bus po 5 konteinerius, skirtus mišrioms komunalinėms atliekoms, plastiko ir metalo pakuotei bei atliekoms, popieriaus ir kartono pakuotei bei atliekoms, stiklo pakuotei ir atliekoms bei maisto atliekoms.

Prienų mieste, kur yra didžiausi žmonių srautai, bus įrengtos požeminės aikštelės. Pusiau požeminės aikštelės bus įrengtose tam tinkamose vietose ir tik ten, kur neįmanoma įrengti pusiau požeminių aikštelių, bus įrengtos antžeminės.

Pasak Komunalinių atliekų infrastruktūros plėtros projektą įgyvendinančio Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Algirdo Reipo, pusiau požeminės ir požeminės aikštelės yra gerokai pranašesnės už antžemines, nes į jas išmestos atliekos tarytum „užrakinamos“ žemėje, kur temperatūra yra žemesnė negu oro. Todėl atliekų konteineryje susidarančios dujos nekyla į viršų ir tai padeda išvengti blogų kvapų.

Įrengus naujas konteinerines aikšteles, gyventojams bus išdalinti mišrių komunalinių atliekų konteineriams skirti užraktai su identifikaciniais numeriais.

Naudojantis šiais užraktais mišrias atliekas bus galima išmesti į bet kurį joms skirtą konteinerį savivaldybėje.

„Taip siekiame apriboti pašalinių asmenų galimybes į šiuos konteinerius išmesti ar šalia jų palikti savo atliekas“, – sakė A. Reipas.

Iki 2019 metų pavasario naujas konteinerines rūšiuojamojo atliekų surinkimo aikšteles planuojama įrengti visose ARATC teritorijoje įsikūrusiose savivaldybėse – iš viso septyniose savivaldybėse numatoma įrengti 371 šiuolaikišką aikštelę.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti