•  

     

     

     

     

Naujoji valdančioji koalicija, nespėjusi apšilti, pradėjo byrėti, bet išsiskirstyti nenori

Kas būtent įvyko gegužės 30 d. rajono savivaldybės Tarybos posėdyje? Į šį klausimą aiškaus atsakymo neturėjo ne vienas kalbintas Tarybos narys. Naujos koalicijos sudarymo iniciatoriai rajono socialdemokratų lyderis Alvydas Vaicekauskas ir darbietė Rima Zablackienė taip pat nepanoro atvirauti, bet aiškiai buvo sutrikę ir žadėjo aiškintis nesėkmės priežastis.

O priežasčių toli ieškoti nereikia, nes akivaizdu, jog vienas ar keli naujos koalicijos nariai lemiamu momentu nėrė į krūmus arba tiesiog įvykdė savo iš anksto užprogramuotą planą. Pasikartojusi situacija dar kartą įrodė, jog  skaičius 13 nėra laimingas ir trečias kartas taip pat melavo. Antras R. Zablackienės bandymas tapti administracijos vadove patyrė fiasko.

Be jokios abejonės, Leonas Sakalavičius tapo aplinkybių auka, nes už jį tikriausiai nebalsavo visa jungtinė frakcija – tokią prielaidą lyg ir patvirtina kvitrina.com turima informacija. Po tokio išdavikiško scenarijaus vargu ar formalios koalicijos partneriai virs realiu dariniu.

Tiesa, jungtinės frakcijos pirmininkė R. Zablackienė, pripažindama, jog situacija Taryboje patinė, neskubėjo pasmerkti naujai susikūrusios koalicijos, tikėdama, jog ją pavyks išgelbėti, jei prie jos prisijungs dar keli Tarybos nariai.

Darbietė įsitikinusi, jog daug kas priklausys nuo socialdemokratų vienybės, tačiau teigia, jog nenorėtų atsidurti A. Vaicekausko vietoje, nes jo situacija nepavydėtina.

R. Zablackienė patvirtino, jog po nepavykusios interpeliacijos A. Marcinkevičiui logiška veiksmų grandinė nutrūko, todėl tolimesni veiksmai jau buvo negalimi. Šis pasakymas nors netiesiogiai, bet aiškiai parodo, jog būtent jungtinė frakcija balsavo prieš L. Sakalavičiaus paskyrimą mero pavaduotoju.

Tarybos narė vieną iš kolegų, kuris pasirašė koalicinę sutartį, bet sužlugdė interpeliaciją administracijos  direktoriui, pavadino ne tik niekšu, bet ir bailiu.

Valstietis Jonas Vilionis taip pat mano, jog dabartinė situacija nelabai graži, bet dauguma suformuota ir reikia ieškoti sprendimo būdų. Pasak Tarybos nario, tas, kuris išdūrė, turi sukaupti drąsą, išeiti iš koalicijos ir daugiau nedrumsti vandens. J. Vilionis dar kartą patvirtino, kad valstiečiams nepakeliui su V. Kamblevičiaus komanda ir jie nesiruošia kažkur keliauti vieni be frakcijos kolegų. Tarybos narys patikino, jog valstiečiams nereikia jokių postų, bet reikia aiškios pozicijos santykiuose su ūkininkais, o Tarybos posėdžiuose svarstyti klausimus apie mūsų krašto vystymosi strategiją, o ne apie senų kompiuterių nurašymą.

J. Vilionis patvirtino, jog valstiečiai kartu su frakcijos kolegomis nepalaikė L. Sakalavičiaus kandidatūros rinkimuose į mero pavaduotojo vietą.

„Keturių“ frakcijos pirmininkas L. Sakalavičius koalicijos kolegų sprendimą nebalsuoti už jo kandidatūrą į mero pavaduotojo postą įvertino kaip paprastą apsidraudimą, kad nenutrūktų procesas. Esą jis nepyksta, bet nesuprantąs poelgio to žmogaus, kuris davė žodį, o vėliau jo atsisakė ir nėrė į krūmus. L. Sakalavičius patvirtino, jog frakcija lieka naujai suburtoje koalicijoje, nors pripažino, kad ji šiuo metu daugiau formali.

Buvęs krikdemas taip pat paaiškino, kodėl pasiryžo iškeisti darbo vietą muziejuje į politinį postą. Anot L. Sakalavičiaus, nebus šio darbo, bus kitas. „Turiu rankas, ūkį, todėl be pragyvenimo šaltinio neliksiu“, – teigė Tarybos narys.

Šioje situacijoje norėtųsi sulaukti atsakymo į klausimą: ar socialdemokratai dėl stabilumo pasiryžę eiti į kompromisus ir pirmiausiai tarpusavio santykiuose? Taryboje, pasak šachmatininkų, susidarė patinė situacija, kuri nieko gero nežada. Kova dėl valdžios gerai, tačiau visiems gerai žinoma tiesa, jog kare nugalėtojų nebūna.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti