Namų sienos nepadėjo antrą kartą įveikti Plungės „Olimpo“

IMGP3362 2

Vasario 5 d. Prienų „CBet-KKSC“ krepšininkai savo namų arenoje žaidė RKL čempionato rungtynes su Plungės „Olimpo“ komanda. Svečiuose prieniškiams pavyko įveikti varžovus rezultatu 83:79, todėl savo tvirtovėje buvo šansas pakartoti pirmųjų rungtynių sėkmę.

Deja, šis šansas nebuvo išnaudotas. Svečiai pirmavo nuo pirmųjų rungtynių minučių ir šventė pergalę rezultatu 93:81. Statistika rodo, jog Pauliaus Ivanausko auklėtiniai daug klydo ir būtent šis faktorius tapo pagrindine pralaimėjimo (20 klaidų) priežastimi. Daugiausiai, po 5 kartus,  suklydo komandos lyderiai Gediminas Maceina ir Arnas Tilindė.

Tiesa, abu jie buvo tarp keturių naudingiausių komandos žaidėjų. Gediminas Maceina pelnė 21 tašką, atkovojo 5 kamuolius. Arnas Tillindė vėl surinko dvigubą dublį (15 taškų, 10 atkovotų kamuolių). 15 taškų (visus tritaškiais) į komandos taškų skrynelę atnešė Raimundas Gerbutavičius. 14 taškų Dariaus Kuzmicko sąskaitoje ( 7 dvitaškiai iš septynių), 11 – Mantvydo Gečionio (pataikytas vienas tritaškis iš septynių). Komandai trūko Ernesto Mankausko indėlio. Įžaidėjas pelnė 5 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Prienų komanda rungtynes pradėjo prastai ir varžovai iš karto įgijo 5 taškų persvarą (2:7). Tiesa, po Raimundo Gerbutavičiaus tritaškio komandas skyrė tik 2 taškai (7:9), bet neilgai. Svečiai laimėjo atkarpą 6:0 ir pirmavo 8 taškų skirtumu (7:15). Po Ernesto Mankausko tritaškio Prienų komanda sumažino atsilikimą iki 3 taškų (12:15), bet vėl leido varžovams surengti spurtą 7:0 (12:21). Kėlinio pabaigoje Darius Kuzmickas pelnė savo aštuntąjį tašką ir po pirmojo kėlinio Plungės komanda pirmavo 7 taškais (14:21).

Antrojo kėlinio pradžioje pasikartojo pirmojo scenarijus ir „Olimpas“ padidino savo persvarą iki 13 taškų (18:31). Gedimino Maceinos dvitaškis ir Mantvydo Gečionio taiklūs baudos metimai leido sumažinti atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (22:31). Deja, svečiai atsakė įspūdingiau ir padidino savo pranašumą iki 15 taškų (26:41). Gediminas Maceina ir Mantvydas Gečionis sumažino skirtumą iki 10 taškų (31:41). Bet pavyti varžovų vėl nepavyko ir kėliniui einant į pabaigą komandas skyrė 16 taškų. Raimundo Gerbutavičiaus tritaškis leido sumažinti atsilikimą iki 13 (38:51) taškų.

Deja, ir po didžiosios pertraukos Prienų komandai nepavyko pagerinti žaidimo ir perimti iniciatyvą. Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje, nors ir vyko apylygė kova, varžovai padidino savo pranašumą iki 17 taškų (49:66). Visgi, per likusias keturias trečiojo kėlinio minutes Pauliaus Ivanausko auklėtiniams pavyko sumažinti skirtumą iki 10 taškų (58:68).

Ir ketvirtasis kėlinys įžiebė viltį, jog Prienų komandai pavyks pakeisti situaciją. Likus iki rungtynių pabaigos apie 1,5 min. Ernestas Mankauskas sumažino komandos atsilikimą iki 5 taškų (80:85). Deja, varžovai pataikė tritaškį (80:88) ir Paulius Ivanauskas suskubo paimti minutės pertraukėlę. Arnas Tilindė prametė vieną baudos metimą (81:88). Raimundas Gerbutavičius perėmė kamuolį, bet suklydo Mantvydas Gečionis. Laikas tirpsta. Varžovai stabdomi tik pražangų pagalba. Jų metimai taiklūs (81:90). „CBet-KKSC“ strategas ima dar vieną minutės pertraukėlę. Buvo priimtas sprendimas bandyti laimę tolimais metimais. Deja, Raimundo Gerbutavičiaus ir Mantvydo Gečionio metimai skriejo pro šalį ir varžovai laimėjo rungtynes 12 taškų skirtumu (81:93).