• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Nacionalinės operos ir baleto teatro scenoje – jubiliejinės „Dainų dainelės“ laureatai

Gegužės 25 d. 11 val. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre (T. Kosciuškos g. 11) bus apdovanojami šių metų Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelės“ konkurso laureatai. Gegužės 26 d. 18.30 val. ir gegužės 27 d. 15 val. jie koncertuos Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

„Dainų dainelės“ 2012 metų laureatais vertinimo komisijos, kuriai vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėjas, profesorius Virgilijus Noreika, ir televizijos žiūrovų sprendimu tapo 41 konkurso dalyvis (solistai ir ansambliai).
1 laureatą išrinko TV žiūrovai, balsuodami specialiai sukurtoje svetainėje

www.dainudainele2012.lt Konkurso geriausieji išrinkti iš 300 solistų ir ansamblių, dalyvavusių 13-koje finalinių koncertų, kuriuos nuo vasario mėnesio tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija.

Laureatais tapo 19 savivaldybių atstovai. Daugiausiai konkurso laimėtojų iš Šiaulių – 8 ir iš Klaipėdos – 7.

19 laureatų atstovauja bendrojo lavinimo, 16 –  muzikos ir meno mokykloms. Kiti – lopšelių-darželių, kultūros, neformaliojo švietimo įstaigų ugdytiniai.

Konkurso dalyviai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.
Būsimi laureatai buvo vertinami atsižvelgiant į amžiaus grupę. Tarpusavyje varžėsi solistai. Ansambliai vertinti atsižvelgiant į jų tipą (duetai, tercetai, kvartetai, merginų, vaikinų, mišrūs).

Konkurso laimėtojus parengė 35 vadovai. Po tris laureatus paruošė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokytoja Loreta Stankuvienė ir Visagino Č. Sasnausko muzikos mokyklos mokytoja Vita Pimpienė.

Laureatų koncertuose Operos ir baleto teatre skambės įvairių žanrų: klasikos, džiazo, šiuolaikiniai kūriniai, taip pat lietuvių liaudies, lietuvių kompozitorių ir užsienio dainos.
Laureatams akompanuos Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir LRT muzikantų grupė.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti