Nacionalinė meninė konferencija „Gatvėje liko tyla…“

20200127_133312 20200127_133312

Sausio 27 dieną 10 val. Ariogalos kultūros centre vyko nacionalinė meninė konferencija „Gatvėje liko tyla…“, skirta Tarptautinei Holokausto aukų atminties dienai. Tolerancijos ugdymo centrų komandoms ji jau tapo tradicine ir šiemet vyko dešimtą kartą (pirmoji įvyko 2011 metais). Tradiciškai konferenciją organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Ariogalos gimnazija. Šiuo renginiu minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena ir  prisimenamos Holokausto aukos Europoje ir Lietuvoje. Sausio 27-ąją mini daugelis demokratiškų valstybių, prisimindamos 1945 metais išlaisvintą Aušvico koncentracijos stovyklą, vadinamą mirties stovyklą, kurioje nacių nužudytų aukų skaičius yra apie 1,1–1,5 mln. žmonių:  žydų, rusų, lenkų, čigonų ir kitų tautybių.

Konferencijos dalyviai – Lietuvos mokyklų bendruomenės, kurios meninės išraiškos priemonėmis supažindino su Lietuvos žydų, gyvenusių miestuose ir miesteliuose, istorijomis bei 1941 metais prasidėjusiu masiniu žydų naikinimu – Holokaustu. Renginyje dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš 19 Lietuvos mokyklų, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai. Prienų rajonui ir  Balbieriškio miesteliui atstovavo jungtinė mokyklos ir miestelio TUC komanda, paruošusi muzikinę kompoziciją ,,Verkė smuikas ir dainos skambėjo…“.

Konferencijos dalyviai ir svečiai prisijungė prie Pasaulinio žydo kongreso inicijuotos akcijos „Mes prisimename“ / „We Remember“.

Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla

Tuo pačiu metu Holokausto aukų atminimo pamoka vyko ir Balbieriškio pagrindinėje mokykloje. 4-10 klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „We Remember“.

                                                                               Balbieriškio pagrindinės mokyklos informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti