Nacionalinė bibliotekų savaitė Balbieriškio bibliotekoje

Balbieriškio biblioteka, prisijungdama prie šios šaunios kasmetės iniciatyvos, kvietė bendruomenę atrasti kūrybišką požiūrį į pasaulį, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, akcijoje, įsitraukti į skaitymo, pažinimo ir bendravimo malonumą.

Bibliotekoje lankėsi Balbieriškio priešmokyklinio ugdymo grupė su mokytoja Danguole Stanaitiene. Ekskursijos metu mažiesiems lankytojams buvo pravesta pamokėlė „Knygų įvairovė“, kurioje vaikai pamatė ir sužinojo, kokių įdomių knygų čia esama, kaip atrodo seniausia, mažiausia, storiausia ir brangiausia saugoma knyga. Mažieji susipažino su pasakomis, žaislinėmis, grojančiomis, pažintinėmis knygelėmis, vaikiškais žurnalais. Vaikučius pakvietėme tapti bibliotekos skaitytojais, paaiškinome tapimo jais taisykles.

Bibliotekoje lankėsi ir antrokai su mokytoja Irena Petraškiene. Kadangi beveik visi jie jau yra tapę bibliotekos skaitytojais, buvo malonu pasidalinti įspūdžiais apie knygelių skaitymą. O kokia biblioteka bus ateityje ir kokią ją įsivaizduoja, nutapė savo piešiniuose.

Pasikalbėję apie biblioteką ir skaitymo naudą, smagiai kartu skaitėme knygelių ištraukas. Vaikai apžiūrėjo spaudinių bei knygų parodą „Biblioteka – tai pasaulis, pasiekiamas ranka“, kuri buvo eksponuojama visą savaitę.

Vaikų kalbėjo: „Knygelė – tai geriausias draugas, ji seka pasakas, skaito eilėraščius, kalba apie žemę ir žvaigždes, miškus ir vandenis, tolimas šalis ir miestus. Draugauti su knyga įdomu“.

Daug skaitytojų atsiliepė į akciją „PADOVANOK BIBLIOTEKAI KNYGĄ“, tad visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos, nuoširdus AČIŪ dovanotas knygas ir žurnalus.

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę vykę renginiai, manome, prisidėjo prie skaitymo skatinimo, kūrybingumo lavinimo. Džiaugiamės, kad auga tikri skaitytojai, kurie geba atsirinkti, kas jiems aktualu, ir pajusti skaitymo džiaugsmą.

 

Balbieriškio bibliotekos bibliotekininkė Edita Marcinkevičienė

Taip pat skaitykite