N. Dirginčienė: „Negaliu dirbti užrištom akim“

Gelbėkit vaikus

2011 metais Birštone buvo vykdoma nemažai įvairių projektų, kuriuos inicijavo būtent savivaldybės administracija arba jai pavaldžios įstaigos. Vieni darbai sėkmingai įgyvendinti, kiti sukeldavo nemažai diskusijų. Pasidalinti mintimis su „Kurorto aidų“ skaitytojais apie 2011 m. savivaldybėje atliktus darbus bei planus 2012 metams sutiko Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Pasak savivaldybės vadovės, 2011 m. darbų padaryta daug ir tam įtakos turėjo gautos ES lėšos iš Regioninės plėtros programos. Kauno apskrityje lėšų paskirstymas vyko pagal suderintą metodiką ir savivaldybės iš anksto žinojo, kiek jos jų gaus. Kurorto projektams atiteko apie 11 mln. litų, kurių dėka buvo tvarkomos gatvės Birštono Vienkiemyje, renovuojamas vaikų lopšelis-darželis „Vyturėlis“, išvalyti tvenkiniai, įrengiami dviračių takai. Merės teigimu, norint greitai įsisavinti gaunamas lėšas, būtina iš anksto pasirūpinti projektais, tada ir darbai vyks sklandžiai. Neturint strategijos, nebeįmanoma gerai pasiruošti būsimų projektų įgyvendinimui.
Merė taip pat pabrėžė, jog Birštono savivaldybėje investiciniai projektai finansuojami ne tik iš Regioninės plėtros, bet ir Valstybinės investicijų programos. Norint gauti VIP lėšų, reikėjo laimėti skelbtus konkursus ir savivaldybei tai pavyko. Šiuo metu vykdomi centrinio parko ir Kurhauzo ansamblio atnaujinimo projektai, kurie finansuojami būtent iš Valstybinės investicijų programos.
Birštono SC ir Birštono MTT su savivaldybės administracijos specialistų pagalba laimėjo konkursus (dviračių takų ir mineralinio vandens pritaikymo kurorto reikmėms), finansuojamus per Ūkio ministeriją. Tai daugiau negu 6 mln. litų investicijų į kurortą. Merė įsitikinusi, jog būtent infrastruktūros projektai ir padeda pritraukti turistus į kurortą, todėl kasmet vyksta gatvių atnaujinimo darbai. Kitais metais bus rekonstruojama Pušyno, o šiais metais turėtų būti sujungtos Žvėrinčiaus ir Jaunimo gatvės. Sujungimo vietoje atsiras ir automobilių aikštelė.
Reikšmingiausiu 2011 m. projektu savivaldybės vadovė įvardino centrinio parko rekonstrukciją, nes parkas jau dabar tampa pagrindiniu traukos centru tiek kurorto gyventojams, tiek svečiams. Panašiu traukos centru turėtų tapti ir Kurhauzo ansamblio, dviračių takų bei mineralinio vandens pritaikymo kurorto reikmėms projektai.
Jau šiandien, pasak merės, strateguojami projektai, kurie gali būti įgyvendinti 2014-2020 metais.
O šiais metais laukiama naujos sanatorijos – SPA atidarymo. Pirminiais duomenimis, tai turėtų įvykti rugsėjį.
Kurortas turi išlikti patrauklus gyventojams ir daugiau atsiverti turistams
Savivaldybės vadovė tiki, kad Birštonui pavyks suderinti du iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus: patrauklumą vietiniams gyventojams ir daugiau atsiverti turistams. Birštone nedarbo lygis, pasak merės, išlieka pastovus, o ir Birštoną palieka tik vienetai. Užtat atsiranda vis daugiau žmonių, kurie kurorte įsirengia antruosius namus.
Kalbėdama apie ateitį, merė akcentavo du propaguojamus kurorto vystymosi prioritetus.
N. Dirginčienės teigimu, kurortas pirmiausiai turi tapti patrauklus vidurinės klasės žmonėms su vaikais, nors „neatsisakome tikslų tapti karališkuoju kurortu, bet tai jau ne pagrindinis tikslas“.
„Turime būti išskirtiniai ne tik strateginiais tikslais, bet ir kasdien. Privalome išlikti netriukšmingu ir šiltu kurortu, o nekopijuoti Druskininkus. Puosėlėdami tradicijas, turime ieškoti naujų turistų pritraukimo į kurortą formų.“
Kadrų politika
Merė įsitikinusi, jog viską apsprendžia kadrų politika. Informacija turi būti pateikiama tiksli ir laiku, todėl būtina pastoviai tobulinti valdymo struktūrą. Žymiai produktyviau pradėta dirbti, perskirsčius atsakomybę tarp administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo. Direktorius daugiau dėmesio gali skirti biudžetui, finansams, socialinei, švietimo bei teisinei sferoms, o pavaduotojas – ūkinėms. Savivaldybės vadovė išsakė mintį, jog Architektūros ir urbanistikos skyriuje būtinas vedėjo pavaduotojo etatas, nes vienam vedėjui sunku susitvarkyti su didžiuliu krūviu. Merė teigiamai įvertino Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus darbą.
„Administracija dirba neblogai, nors būna ir nesklandumų“, – patikino N. Dirginčienė, paneigdama kalbas, kad atsakomybės tarp administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo pasidalinimas buvo inicijuotas politikų. „Tai grynai V. V. Revucko sprendimas, bet reikia pažymėti, jog jam vienam susitvarkyti su tokiu krūviu buvo per sunku“.
Projektų užbaigtumas – pagrindinis tikslas
Merė teigė, jog savivaldybė visada stengsis užtikrinti projektų užbaigtumą ir ieškos tam finansavimo. Juk negalima, sutvarkius išorės sienas, nesutvarkyti pastato vidaus, todėl nemažai projektų finansuojama iš savivaldybės biudžeto. 2011 m. dalinai iš biudžeto buvo finansuojami Kultūros ir Sporto centrų projektai. Taip bus ir ateityje, jei projekto užbaigimui trūks lėšų ir nebus galimybės jį finansuoti iš kitų šaltinių.
2012 m. visas dėmesys stadionui
Savivaldybės vadovė pabrėžė, jog Birštonas jau dabar gali didžiuotis, kad turi nemažai sporto aikštelių aktyviam poilsiui, o gimnazijos stadiono rekonstrukciją būtina atlikti aukščiausiame lygyje – natūrali danga, laistymas, tinkami bėgimo takai, infrastruktūra.
Palinkėjimai Tarybos nariams
Merė pripažino, kad daugumai Tarybos narių, kuriems tai visuomeninis darbas, stinga strateginės iniciatyvos, bet taip esą yra visose savivaldybėse. Tiesa, Tarybos pirmininkė iškart pabrėžė, kad kurorto Tarybos nariai-visuomenininkai labai aktyviai dalyvauja jau aptariant idėjas ir išsako savo tvirtą poziciją vienu ar kitu klausimu.
Požiūris
Pokalbio metu merė laisvai bendravo visais klausimais ir atrodė, kad ji visur dalyvauja. N. Dirginčienė patvirtino, kad jai nepriimtina nežinoti, kas vyksta savivaldybėje: „Negaliu dirbti užrištom akim, nemėgstu betvarkės, reikia tiksliai žinoti, kas vyksta“. Pasak merės, būtent glaudus ryšys tarp Tarybos ir administracijos ir lemia darbų efektyvumą.
2012 metais
Šiais metais, merės teigimu, bus kuriamas pamatas ateičiai. Taryba įves didesnius žemės ir nekilnojamojo turto mokesčius už objektus, kurie yra netvarkomi ir tapo kurorto miražais. Pastatams, privatizuotiems savivaldybei, bus ieškomi nauji savininkai, turėsiantys gerų idėjų ir lėšų joms įgyvendinti.
Buvusi „šokių salė“ greičiausiai bus nugriauta ir jos vietoje iškils šiuolaikinis objektas. Namas prie bendruomenės namų taip pat bus nugriautas, o jo vietoje turėtų atsirasti automobilių aikštelė.
Pasak merės N. Dirginčienės, kurorto valdžia tikrai neužmigs ant laurų. Galimybių pasitempti visada yra.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti