Mokytojo dienos regata Nemuno vandenį skrodė jau dešimtą kartą

IMGP7915

Atrodo, dar visai neseniai Prienų krašto ir Birštono mokyklų mokinių bei mokytojų komandos sėdo į vikingų laivus ir maršrutu „Revuonos“ viešbutis – „Žiburio“ kalnelis irklavo pirmuosius 500 metrų.

Šių metų spalio 6-ąją scenarijus – Mokytojo dienos regata mero taurei laimėti – pasikartojo jau dešimtus metus iš eilės.

Žinoma, po tiek metų daug kas pasikeitė: ne tik distancijų ilgis, bet ir dalyviai.

Šįmet savo jėgas išbandė Prienų „Žiburio“ gimnazija, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija, Išlaužo pagrindinė mokykla bei Jiezno gimnazija. Džiugu, kad Jiezno gimnazija dalyvauja devintą, o Veiverių – aštuntą kartą. Tikriausiai jau nei vieno nenustebino, kai greičiausiai atplaukė ir Mero taurę iškovojo šventės šeimininkai žiburiečiai. Antrieji buvo jiezniečiai, o treti – Veiverių gimnazistai. Išlaužo mokiniai liko ketvirti, tačiau organizatoriai džiaugėsi jauniausių dalyvių užsispyrimu ir palinkėjo kitais metais nepasiduoti ir siekti geriausio rezultato.

Regatoje dalyvavo ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos, Išlaužo pagrindinės mokyklos mokytojų, Prienų rajono savivaldybės bei Prienų „Žiburio“ gimnazijos srautų komandos, kurios įveikė 1 km distanciją. Iš srautų geriausiai sekėsi gimnazijos antrokų komandai, antri – ketvirtokai, treti – trečiokai.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, vien vikingų laivų irklavimu neapsiribota. Mokiniai stūmė rąstą bei dalyvavo žolės slidžių rungtyje. Rąstą geriausiai sekėsi stumti mūsų gimnazijos vyrams, o čiuožti žole – Veiverių gimnazistams.

Regatos metu dalyviai ir žiūrovai vaišinosi karšta arbata bei gardžia koše, klausėsi muzikos. Prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti medaliais, diplomais, taurėmis, įsteigtomis Prienų rajono savivaldybės Mero ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos, bei saldžiaisiais prizais.

Pagrindinė šventės organizatorė – gimnazijos kūno kultūros mokytoja Dalia Šklėriūtė smagiai prisimena ir pačią pirmąją regatą, kurią organizuoti pasiūlė tuometinis „Žiburio“ gimnazijos direktorius A. Aldakauskas ir verslininkas A. Stašaitis. Iš pradžių mokytoja į tai žiūrėjo su baime, bet po pirmo karto „užsikabino“ ir norėjosi tęsti, tęsti, tęsti… Vienas iš didžiausių sunkumų buvo prisiimti atsakomybę: turėjo irkluoti vaikai, ir mokytoja nebuvo tikra dėl jų saugumo. Be to, mokytoja norėjo, kad viskas vyktų kaip suplanuota: kad visi vaikai parplauktų sveiki, kad išvirtų skanią košę, kad pavyktų koncertas. Pasiteiravus, ko organizatorė tikisi ateityje, ilgai negalvojusi atsakė: kad regata vyktų. Būtų puiku, jei pasiryžtų dalyvauti ir tėvai, prisijungtų daugiau rajono mokyklų, atsirastų daugiau rėmėjų.

O šįmet rėmėjams norime ypač padėkoti: UAB „Birštono Nemunui“ už pagalbą ir paramą organizuojant ir vedant „Mokytojo dienos regatą 2017“, Prienų seniūnui A. Matulevičiui už sutvarkytą aplinką, Prienų rajono merui A. Vaicekauskui už saldžiuosius prizus, LR Seimo nariui A. Palioniui ir A. Vaidogui už gardžią arbatą ir košę, „Krašto vitrinai“ – už sklaidą po Prienų kraštą bei mokytojams, paruošusiems komandas.

Miglė Kazlauskaitė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti