Mokslo metų pradžia „Revuonoje“

Šermukšniai jau dabinasi ryškiais karoliais, migruoja paukščiai, kalendoriaus lapeliai negailestingai skelbia vasaros pabaigą ir nejučia suvirpa širdis – ant slenksčio vėl Rugsėjis. Taip gerai pažįstamas degančiais žvilgsniais ir skambiu jaunatvišku juoku atgijusiomis klasėmis, bet kasmet vis kitoks – nešinas naujomis viltimis, lūkesčiais ir rūpesčiais.

Nuaidėjo Rugsėjo pirmosios skambutis, kviečiantis visus Lietuvos mokinius į mokslo ir žinių buveinę – mokyklą. Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje ši Rugsėjo 1-oji buvo ypatinga. Mokytojai, mokiniai, pasipuošę mokyklinėmis uniformomis, mamos ar tėčio rankos nusitvėrę pirmą kartą į mokyklą einantys nedrąsūs pirmokėliai, nešini kone už save didesnes gėlių puokštes, – tokį šventišką vaizdą praėjusį šeštadienį galėjai išvysti mokyklos kiemelyje. Šiais metais pirmokėlius už rankų į Prienų Kristaus apsireiškimo bažnyčią vedė paskutinioji „Revuonos“ vidurinės mokyklos abiturientų laida. Šv. Mišiomis prasidėjo Mokslo ir žinių diena. Mišias už mokinius ir mokytojus aukojo buvęs „Revuonos“ vidurinės mokyklos mokinys, kunigas Aurimas Stiklakis. Pasibaigus Šv. Mišioms, mokinių, tėvelių ir mokytojų iškilminga eisena skubėjo atgal į mokyklą pratęsti Mokslo ir žinių dienos iškilmių. Meninę programą parodė abiturientai, pirmokėliai bei būrys jaunųjų mokyklos šokėjų ir dainininkų. Mokslo ir žinių šalies vadovė direktorė Ilona Balčiukynienė pasveikino gerokai pagausėjusią mokyklos bendruomenę (daugiau kaip 500 mokinių), kurią papildė jaunimo klasės bei specialiojo ugdymo skyrius, įsikūręs atskirame suremontuotame pastate. Pasak mokyklos direktorės, Rugsėjo 1-oji tebūnie sėkminga naujų darbų, naujų svajonių, siekių ir vilčių pradžia ne tik mokiniams, bet ir jų tėveliams bei pedagogams. Tepakaks visiems ryžto, atsakingumo, tarpusavio pagarbos, emocinės sveikatos ir gerovės, juk bendras gėris kuriamas kiekvieno laime. Šiltus ir nuoširdžius sveikinimus sakė Tarybos nariai Vytautas Kamblevičius ir Rita Keturakienė. Pirmąją mokslo metų dieną 35 pirmokams svečiai įteikė Saugaus pirmoko pasą.

Šventės akcentu tapo dvyliktokų mokyklos lauko klasėje pasodintas rožynas, simbolizuojantis bendruomenės stiprybę ir vienybę. Paskutinės 34-osios laidos 47 abiturientai nusprendė palikti kažką ypatingo ne tik savo mokyklai, bet ir, žinoma, sau. Po iškilmių jie su auklėtojomis Elena Bendinskiene ir Kristina Kravčenko pasodino 30 rožių ir tiki, kad ši tradicija ilgainiui taps kiekvienos klasės pareiga bei šiam kilniam tikslui suburs vis daugiau žmonių. Nors šį rugsėjo rytą dangus pašykštėjo saulės spindulių, bet nedrąsiai nukritęs vienas kitas lašelis tarsi skelbė: „Mokslo metai jau prasidėjo“.

Vita Pikčilingienė,

„Revuonos“ vidurinės mokyklos mokytoja

Taip pat skaitykite