MMKL Pietryčių provincijos atkrintamųjų varžybų apžvalga

„Alovė“ laimėjo, o kas keliaus į pusfinalį?

Kovo 24 d. MMKL čempionate buvo sužaisti atsakomieji mačai ketvirtfinalio serijose iš dvejų rungtynių. Pirmosios į aikštelę išbėgo „Alovės“ ir „Kruonio“ komandos. Rungtynes trijų taškų skirtumu laimėjo „Kruonio“ krepšininkai, ir buvo tikėtasi, jog ir antrosiose rungtynėse vyks apylygė kova. Deja, dvikovos nebuvo, nes „Alovės“ krepšininkai sutriuškino oponentus 30 taškų skirtumu (81:51). Jau pirmame kėlinyje aloviškių pranašumas siekė 18 taškų (27:9). Po dviejų kėlinių jie pirmavo 20 taškų (44:24) po trijų – 25.

Tiesa, šis laimėjimas gali virsti pralaimėjimu, jei provincijos direktoratas patenkins „Kruonio“ komandos protestą. Kruoniškiai prašė panaikinti rungtynių rezultatą, nes „Alovės“ komandos sudėtyje, jų manymu, žaidė RKL lygos komandai atstovaujantis žaidėjas.

„Stakliškių“ jaunimą parklupdė „Balbieriškio“ veteranai

Po to į aikštelę išbėgo „Stakliškių“ ir „Balbieriškio“ komandos. Stakliškiečiai žadėjo revanšą varžovams už pralaimėjimą pirmame mače. Iš dalies jie laikėsi duoto žodžio, bet tik iš dalies. Tris kėlinius vyko apylygė kova. Po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus (23:23), po dviejų – pirmavo „Stakliškių“ komanda (43:41). Trečiame kėlinyje sėkmė pasisuko „Balbieriškio“ pusėn (58:59). Ketvirto kėlinio pradžioje „Stakliškių“ krepšininkai įgijo 4 taškų pranašumą, bet ne ilgam, nes „Balbieriškio“ komanda rezultatą ne tik išlygino, bet ir persvėrė savo naudai (66:68). Nuo šio momento „Balbieriškio“ krepšininkai neleido varžovams perimti iniciatyvos ir laimėjo antrąsias rungtynes (86:76).

„Butrimonys“ laimėjo, bet į pusfinalį žengė „Beižionių“ komanda

„Beižionių“ ir „Butrimonių“ komandų poroje favoritais buvo įvardijami butrimoniškiai. Bet jau pirmame mače „Beižionių“ komanda paneigė prognozes. Prieš antrąsias rungtynes jie turėjo atsargoje 12 taškų. Antrųjų rungtynių pradžia dar sustiprino „Beižionių“ galimybes žaisti pusfinalyje. Po pirmo kėlinio pastarieji pirmavo 9 taškų skirtumu (16:7), tačiau „Butrimonių“ krepšininkai nebuvo linkę pasiduoti be kovos: po trijų kėlinių jie jau pirmavo (44:46). Ketvirtame kėlinyje vyko bekompromisinė kova, bet nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Tokia rungtynių eiga buvo parankesnė „Beižionių“ krepšininkams. Ir nors „Butrimonių“ komanda išplėšė pergalę (61:60), į kitą etapą žengė beižioniškiai.

„Birštono“ revanšas buvo saldus

„Birštono“ komanda pirmame mače su „Žiežmarių“ krepšininkais rungtynių pabaigoje sugebėjo sumažinti deficitą iki 4 taškų, todėl antrose rungtynėse buvo kupini noro įveikti varžovus sau priimtinu skirtumu.

Jau pirmame kėlinyje birštoniškiai pirmavo 7 taškais (22:15), ir toks skirtumas jiems buvo palankus. Bet antrame kėlinyje „Žiežmarių“ komanda beveik panaikino deficitą, ir po dviejų kėlinių komandas skyrė tik 2 taškai (43:41).

Ir įpusėjus trečiam kėliniui dar nebuvo aišku kas žengs į pusfinalį (48:48). Antroje kėlinio pusėje pradėjo aiškėti „Birštono“ komandos pranašumas. Po trijų kėlinių pastaroji pirmavo 11 taškų (67:56).

Ketvirtame kėlinyje birštoniškiai jau šeimininkavo visapusiškai ir įveikė varžovus 21 taško skirtumu (90:69).

Ši pergalė atvėrė „Birštono“ komandai kelią į pusfinalį, kuriame ji susitiks su „Beižionių“ krepšininkais.

Kito pusfinalio dalyviai paaiškės po direktorato sprendimo, kuriame bus svarstomas „Kruonio“ komandos protestas. Tada taps žinomas „Balbieriškio“ krepšininkų varžovas – „Kruonis“ ar „Alovė“.