MMKL ketvirtfinalio varžybų apžvalga (papildyta 23:32 val.)

Birštono krepšininkai ir praradę lyderį kovojo pagirtinai

Kovo 17 d. prasidėjo MMKL Pietryčio provincijos atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio kovos. Provincijos vadovybė nutarė, jog visos rungtynės vyks Prienų KKSC mini arenoje.

Pirmi į aikštelę išbėgo Birštono ir Žiežmarių komandos. Poros favoritu buvo laikomi Žiežmarių krepšininkai, bet pirmame sėkmingiau žaidė Birštono komanda ir po pirmo kėlinio turėjo 7 taškų pranašumą (22:15).

Antrame kėlinyje  iniciativa jau priklausė Žiežmarių krepšininkams, kurie kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai (48:50).

Trečiame kėlinyje Birštono komandos žaidimas visiškai išsiderino, o Žiežmarių komanda smaginosi. Po trijų kėlinių pastarujų pranašumas siekė 16 taškų (61:77). Ketvirto kėlinio pradžioje traumą gavo Birštono komandos lyderis Mindaugas Knyšius. Komandos draugo netekimas Birštono komandai pridėjo jėgų ir jinai pradėjo lipti iš duobės. Likus minutei iki kėlinio pabaigos koamndas skyrė tik vienas taškas (87:88). Visgi Žiežmarių komanda neišleido pergalės iš savo rankų ir laimėjo rungtynes rezultatu 91:87.

Prienų rajono derbį laimėjo Balbieriškio komanda

Antrose ketvirtfinalio rungtynėse susitiko Stakliškių ir Balbieriškio komandos. Visas rungtynes vyko apylygė kova, bet Balbieriškio komanda vienu žingsneliu pirmavo visą laiką.
Po pirmo kėlinio Balbieriškio krepšininkai, kurie sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą, pirmavo 3 taškais (17:20). Ir antrame kėlinyje Stakliškių komandai nepavyko nukreipti rungtynių eigą sau naudingą linkme. Po dviejų kėlinių Balbieriškio komanda jau turėjo 7 taškų pranašumą (25:32).
Trečiame kėlinyje komandos išlaikė paritetą ir po trijų kėlinių komandas skyrė tie patys 7 taškai (37:44). Ir ketvirtame kėlinyje dvikovos įkarštis dar padidėjo. Nors Balbieriškio krepšininkai pirmavo, bet Stakliškių komanda sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (52:54). Deja, persverti rezultatą jau nebuvo laiko. Rungtynes 4 taškų skirtumu (56:52) laimėjo Balbieriškio krepšininkai.

Kruonio komanda pateikė pirmą staigmeną

Trečios ketvirtfinalio rungtynės tarp Alovės ir Kruonio komandų prasidėjo be jokių siurprizų. Kaip ir galima buvo tikėtis rungtynių pradžioje pirmavo Alovės krepšininkai. Po pirmo kėlinio jų pranašumas siekė 4 taškus (18:14). Bet vienas dalykas prognozės, o kitas – žaidimas.
Antrame kėlinyje Kruonių komanda privertė Alovės krepšininkus susimastyti, kad pergalei pasiekti reikės daugiau pastangų ir smogė – po dviejų kėlinių jie jau pirmavo (34:37).
Bet Alovės komanda nesiruošė taip lengvai pasiduoti ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas tapo lygus (58:58).
Ketvirtame kėlinyje įtampą pasiekė apogėjų. Paskutinės kėlinio sekundės buvo permainingos, bet sėkmingesnės Kruonio komandai, kuri laimėjo rungtynes rezultatu 80:77.

Beižionių komanda parklupdė Butrimonių krepšininkus

Ketvirtose ketvirtfinalio rungtynėse nestokojo įtampos. Pirmame kėlinyje Beižionių krepšininkai lengvai susitvarkė su jauduliu ir, pasiuntę į nokautą Butrimonių komandą, įgijo 13 taškų pranašumą (26:13). Antrame kėlinyje žaidimas išsilygino, bet Butrimonių komandai nepavyko sumažinti atsilikimo ir po dviejų kėlinių Beižionių krepšininkai pirmavo 15 taškų skirtumu (46:31).
Trečio kėlinio peripetijas sunku aprašyti. Butrimonių komandų didžiulių pastangų dėka priartėjo prie Beižionių komandos vieno taško atstumu (54:53) ir tada atsitiko nepaaiškinamas dalykas. Butrimonių krepšininkai sustojo, Beižionių komanda ne tik išsaugojo pranašumą, bet ir sugebėjo 3 min. atkarpą  laimėti 15:0 ir po trijų kėlinių pirmauti 16 taškų skirtumu (53:69).
Bet tai dar ne viskas, nes įpusėjus ketvirtam kėliniui Beižionių komanda jau turėjo 27 taškų pranašumą (80:53). Ir tik tada Butrimonių krepšininkai atsitokėjo ir pradėjo mažinti atsilikimą. Jiems nepavyko pasivyti varžovų, bet galutinis rungtynių rezultatas palieka viltį dar pakovoti dėl bendros pergalės. Rungtynes rezultatu 86:74 laimėjo Beižionių krepšininkai ir dar karta įrodė, jog šiame sezone yra kietas riešutas visom komandom.