MES – LIETUVA. VISKAS – MŪSŲ RANKOSE. IŠSAUGOKIME TAI, KAS TAIP SUNKIAI IR SKAUDŽIAI ĮGYTA.

„Dek, atminimo ugnie,

        sušildydama širdis,

                primindama tuos, kurie išėjo padovanodami laisvę ir netekties skausmą…

                 Tuos, kurių niekuomet nepamiršime, kol gyva mūsų tauta, kol skamba lietuviškas žodis…

                         Tuos, kurių sielos plevena šiandien virš mūsų, kad dar kartą primintų:

                                 MES – LIETUVA. VISKAS – MŪSŲ RANKOSE. IŠSAUGOKIME TAI, KAS TAIP SUNKIAI IR SKAUDŽIAI ĮGYTA.“

IMGP7005

Privalome prisiminti ir priminti ateinančioms kartoms, kokia didžiulė Lietuvos laisvės kaina. Svarbūs ne tik žodžiai, daug svariau yra liudyti tą auką gražiais darbais.

Birštono gimnazijos bendruomenė kasmet labai aktyviai įsijungia į sausio 13-osios įvykių paminėjimą. Jau keletą metų iš eilės vykdome akciją „Atmintis gyva, nes liudija“: rytą visuose mokyklos languose užsidega žvakutės, mokytojai kalba su vaikais apie Lietuvos istoriją, žuvusius už laisvę.

Jaunieji gimnazijos šauliai ir mokinių parlamento atstovai, bei vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai šiemet vėl skubėjo į J.Basanavičiaus aikštę, kur vedėme minėjimą pagal straipsnio autorės paruoštą scenarijų. Susirinkusius pasveikino Birštono savivaldybės merė N.Dirginčienė. Ji pasidžiaugė, kad ne tik vyresnieji, bet ir jaunimas kasmet gausiai susirenka paminėti tokios Lietuvai svarbios datos, pakvietė pagerbti laisvės gynėjų atminimą ir padėti prie J.Basanavičiaus paminklo gėlių. Birštono muziejaus direktoriaus pavaduotojas kultūrinei veiklai V.Šeškevičius uždegė atminimo ugnį, dar kartą apžvelgė 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius.

Po minėjimo sugrįžome į gimnaziją, kur  pilietiškumo pamoką pradinių klasių mokiniams vedė I-okai gimnazistai, vadovaujami istorijos mokytojos V.Zuzevičiūtės ir muzikos mokytojos R.Ruočkienės. Skambėjo eilės, dainos apie Lietuvą ir laisvę, prisiminimai, kas dėjosi mūsų šalyje 1991-ųjų sausio 13-ąją, Stebėjau, kokie tylūs ir susikaupę sėdėjo mažieji. Šaunu, kad jie suvokė šios pamokos svarbą. Pasibaigus renginiui, tylūs išsiskirstė į klases, pamiršę įprastą pertraukos šurmulį. Vadinasi, pamoka pavyko.

Birštono savivaldybės merė N.Dirginčienė, kalbėdama J.Basanavičiaus aikštėje, pabrėžė, kad labai svarbu, jog jaunoji karta, kuri pati tiesiogiai neišgyveno tų dienų nerimo, baimės, ryžto ir netekčių, žinotų ir nepamirštų, kiek daug buvo paaukota, kad turėtume savo šiandieną. Manau, taip ir bus, nes nuolat prie to prisiliečiame ne tik žodžiais. Šiemet Birštono mokinių parlamentas paskelbė akciją „14 geriausių darbų“. Ji skirta pagerbti sausio 13-osios aukas. Žuvusieji turėjo minčių, svajonių, kurių jau neįgyvendins. Tai už juos galime atlikti mes. Siųskite gerų darbų aprašymus iki balandžio 15-osios Birštono gimnazijos tinklapyje nurodytu adresu. Kviečiame į į šią akciją įsijungti ir tėvelius, miesto gyventojus, svečius. Mokinių parlamentas išrinks 14 pačių geriausių idėjų ir paskelbs jas Europos dienos metu. Atliktų darbų ir jų autorių sąrašus perduosime saugoti Birštono muziejui. Tikimės, kad taip dar labiau įprasminsime išėjusių atminimą, parodysime, kad mes sugebame išsaugoti tokią brangią jų dovaną -mūsų laisvę ir meilę artimui.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A.Ferevičienė

 

Taip pat skaitykite