„Mes galime!” – šventė, skirta būtent vaikams

Gelbėkit vaikus

IMGP9524

Vilija Čiapaitė

Vaikų festivalis-šventė „Mes galime!” sukvietė į Prienų Laisvės aikštę gausų būrį vaikų, mokytojų, mokinių, mamų su mažametėmis atžalomis. Smagu buvo stebėti, kaip mamos, stumdamos vežimėlius, smalsiai žiūrėjo į vyresniųjų šėliojimus.

IMGP9602

Aikštės viduryje stovinčioje palapinėje virė aistros, gyvenimas.

Medikių stebėjimai

IMGP9659

Medikės čia pat svėrė vaikus, suaugusius, matavo kraujo spaudimą, nustatinėjo širdies plakimo greitį, ūgį. Iš pradžių vaikai jų darbą stebėjo, tačiau įsidrąsinusieji jau buvo medikių globoje. Visiems buvo įdomu, ar daug ūgtelėjo, ar pakankamai priaugo, o gal sumažino svorio.

Olimpietės, penkiakovininkės Ievos Serapinaitės pamokos

IMGP9663

Vaikai lieka vaikais. Tačiau jiems teko malonumas išbandyti specialią lazerinę šaudymo įrangą. Mažieji šauliai buvo mokomi, kaip elgtis su ja, o pirmoji jų mokytoja – olimpietė Ieva Serapinaitė, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės sportininkė.

Pakalbinta ji prisipažino, jog laisvalaikio turinti nedaug, nes jau kitą dieną prasidės treniruočių maratonas.

Disko metikas Domantas Poška supažindino su disko metimo ypatybėmis

IMGP9777

Praėjusiais metais Domantas Poška pasiekė kol kas svariausią savo pergalę – Palangoje pirmą kartą tapo Lietuvos suaugusiųjų čempionu ir kone dviem metrais pagerino savo asmeninį rekordą – 62 m 47 cm. Domantas trumpam atvyko į Birštoną. Pakviestas į susitikimą su vaikais – neatsisakė. Juk ne vienam buvo smalsu palaikyti tikrų tikriausią diską, su kuriuo treniruojasi Domantas.

Muilo burbulų pūtimas

Prie pat palapinės ne vieno smalsumą patenkino didžiulių ir mažučių muilo burbulų pūtimas. Mažieji krykštė, o suaugusieji bent keletui minučių tapo vaikais – burbulų pakilimas į dangų ne vienam buvo savęs išbandymas!

ARV-AUTO surengta saugaus eismo ir futbolo ant riedlenčių varžybos

IMG_0666

Aikštėje augančios kalninės pušys tapo kliūtimis vairuojantiems paspirtukus ar dviračius. Visi, kurie įveikė kliūčių ruožą, buvo apdovanoti dovanėlėmis. Mažieji labai džiaugėsi, nes, pasak vienos dalyvės, labai smagu ne tik dalyvauti, bet ir gauti apdovanojimą.

Važiuojančius įdėmiai stebėjo ARV-AUTO dirbantis ir puikiai išmanantis saugaus eismo taisykles Ąžuolas Raškevičius. Jis aiškino suklydusiems, ko reikėtų nedaryti, kaip išvengti avarijų.

Netoliese mažojo futbolo zonoje rinkosi azartą mėgstantis jaunimas. Čia varžybų metu netrūko plojimų ir aistrų.

Policija – kas tai?

IMGP9749

Netoliese stovintis policijos automobilis masino neklaužadas išbandyti tą jo dalį, kurioje vežami nepatikimi, nusikaltę žmonės. Juoko iki ašarų sulaukdavo tie, kuriems netyčia užsitrenkdavo automobilių durys ir policijos tekdavo prašyti, kad jas atidarytų. Čia pat vaikus džiugino jų mylimas Amsis, su kuriuo jie sveikinosi ir bandė pakalbinti.

Personažai, suteikę mūsų atžaloms džiaugsmo, meilės, žaismingumo

IMGP9712

O aikštėje šurmuliavo klounas Bumsis, katinas Markizas, marsietis MGiukas, meškinas Balu. Mažieji taip juos pamilo, jog ne vienas pribėgęs puldavo į jų glėbį ir apsikabindavo storus, minkštus kūnus. Stebint tokias akimirkas suprasdavome, jog mažyliams reikalingi šilti, minkšti ir meile vaikams trykštantys personažai.

Daug plojimų ir džiugių šūksnių jie sulaukė, kuomet išsirikiavo prie starto tiesiosios ir bandė varžytis bėgimo rungtyje. Ir nenuostabu – laimėjo draugystė ir meilė mažiesiems krašto gyventojams!

IMGP9970

Linksmosios spalvingosios lėlės Barbės, šokėjos linksmino vaikus, priversdami pasisukti rateliu, suploti rankomis ir pasibučiuoti į veidelius. Jų linksmumui nebuvo ribų, o vaikams tai buvo savotiška atrakcija.

IMGP9682

O važiuojamojoje gatvės dalyje vyko vaikų bėgimo varžybos. Bėgikai stengėsi nugalėti, nes, šiaip ar taip, norėjo gauti tikrų tikriausią medalį. Šaunu, kad visi vaikai sulaukė apdovanojimų, kuriuos įteikė Seimo narys Andrius Palionis, Tarybos narys Arūnas Vaidogas ir verslininkas Gintaras Kleiza.

reklama_00

Jie ir dar didžiulis būrys rėmėjų norėjo, kad gegužės pirmoji būtų VAIKŲ šventė, skirta būtent jiems.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti