Mero Bujanausko atsakymas į Rimos Zablackienės paklausimą

Gelbėkit vaikus

Lapkričio 24 d. Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu opozicijos lyderė Rima Zablackienė posėdžio dalyviams perskaitė ir merui Vytui Bujanauskui įteikė paklausimą, kuriame teigiama, kad Savivaldybė suklaidino visuomenę rubrikoje „Savaitė Prienų rajono savivaldybėje“ informuodama, jog meras lapkričio 17 d. viešėjo Neringos savivaldybėje ir Tarybos posėdžio metu pasveikino kurortą 50-ojo gimtadienio proga. Pasak R. Zablackienės, Neringos savivaldybės tarybos posėdis vyko ne lapkričio 17 d., o 19 d., todėl meras V. Bujanauskas negalėjo jame dalyvauti ir taip yra meluojama visuomenei apie vizito tikslą (meras vyko tarnybiniu automobiliu). Be to, paklausime išsakyta abejonė, ar vizitas į Neringą išvis buvo.
Meras V. Bujanauskas atsakingai pareiškia, jog, visų pirma, Savivaldybės tinklalapyje ir vietos spaudoje rubrika „Savaitė Prienų rajono savivaldybėje“ viešinama būtent tam, kad visuomenė galėtų susipažinti su Savivaldybės vadovų veikla bei veiksmais, todėl tokia informacija ruošiama atsakingai ir remiantis tikrais faktais.
Visų antra, R. Zablackienė teisi teigdama, jog Neringos savivaldybės posėdis vyko lapkričio 19 d. Tai buvo šventinis posėdis, į kurį buvo kviečiami daugelio Lietuvos savivaldybių atstovai, ir meras jame iš tiesų nedalyvavo.  V. Bujanauskui mero Antano Vinkaus kvietimu teko garbė dalyvauti lapkričio 17 d. Neringos savivaldybėje vykusiame eiliniame Tarybos posėdyje*, kuriame ir pasveikino jubiliejų švenčiantį kurortą.
Merui nesuprantamas opozicijos lyderės klausimas, kas yra bendro tarp Neringos ir Prienų rajono savivaldybių, nes V. Bujanauskas vadovaujasi nuostata, jog visos Lietuvos savivaldybės priklauso Lietuvos savivaldybių asociacijai, kuri skatina ir remia šalies savivaldybių bendradarbiavimą, keitimąsi patirtimi ir pan. Atsižvelgdamas į tai, jog į Prienų kraštui svarbias šventes (miesto gimtadieniai, objektų atidarymas ir kt.) visada kviečiami ir dažnai atvyksta ne tik kaimyninių, bet ir tolimesnių savivaldybių vadovai ar atstovai, priėmė Neringos savivaldybės mero A. Vinkaus kvietimą pasveikinti kurortą su gražia švente – 50-uoju gimtadieniu. Be to, Neringa yra vienas gražiausių ir unikaliausių Lietuvos kampelių, į kurį poilsiauti vyksta ir mūsų krašto gyventojai, todėl išreikšti pagarbą ir padėką šio kurorto gyventojams ir vadovams, pasak mero, buvo jo pareiga.
Visų trečia, meras, taupydamas biudžeto lėšas, pasirinko ekonomiškesnį variantą – vienos dienos (ketvirtadienį) darbo vizitą į Neringą vietoj pagal įstatymus apmokamos komandiruotės (šeštadienį). Pagal LR Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimą Nr. 526, vienos dienos išvyka (darbo metu) nėra traktuojama kaip komandiruotė, o kaip darbo vizitas.
*www.neringa.lt/go.php/lit/Neringos_savivaldybes_tarybos_posedzio_d/1368 – nuoroda į posėdžio darbotvarkę Neringos savivaldybės tinklalapyje.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti