Meras A. Vaicekauskas: „Tarnautojos nusižengimas atostogų metu įvertintas tinkamai“

befunky-collage176

Vacys Staknys

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ne viename interviu yra sakęs, jog savivaldybės vadovai iš visų administracijos darbuotojų reikalauja nepriekaištingo elgesio ir nesitaikstys su netinkamu. Taip ir buvo. Dėl įtarimų, jog darbo vietoje galėjo naudoti alkoholį, o pasišalinęs iš darbo vietos neklausė administracijos vadovų reikalavimo grįžti, buvusiam Žemės ūkio skyriaus vedėjui Donatui Šimukoniui Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo skirtas papeikimas. Vėliau jis prarado ir vedėjo darbo vietą.

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme dėl nuobaudos skyrimo D. Šimukoniui buvo išdėstyta, jog jis savo veiksmais diskreditavo Prienų rajono savivaldybės ir administracijos autoritetą, sumenkino įvaizdį bei reputaciją ir tuo pažeidė vidaus tvarkos taisykles.

Meras A. Vaicekauskas buvo sakęs, jog D. Šimukonis prarado politinį pasitikėjimą, todėl negali vadovauti skyriui, nors prieš tai ilgą laiką „sėdėjo“ ant dviejų skyrių vedėjų krėslų – Žemės ūkio ir Investicijų.

Po to, kai Prienų rajono Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo (dabar Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos) skyriaus vedėja Vytautė Draugelytė, kaip vėliau paaiškėjo, atostogų metu padarė avariją būdama neblaivi, o  teismas griežtai už minėtas veikas nubaudė, taip pat buvo kalbama, jog šis įvykis bus preciziškai išnagrinėtas.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Egidijaus Visocko, jo paskirta komisija išnagrinėjo šį įvykį ir jis, susipažinęs su jos išvada (komisija siūlė skirti pastabą), paskyrė V. Draugelytei nuobaudą – papeikimą. Deja, gauti komisijos išvados kopijos nepavyko, nors Savivaldybės administracijos vadovas žadėjo ją pateikti.

Meras Alvydas Vaicekauskas pasakė, jog, jo manymu, Savivaldybės administracijos direktorius V. Draugelytę, už jos padaryta veiką atostogų metu, nubaudė tinkamai. Taip pat jos byla buvo išnagrinėta teisme, paskelbtas griežtas nuosprendis. Anot mero, valstybės tarnautoja pripažino savo kaltę, atsiprašė savivaldybės vadovų ir gailisi dėl savo poelgio, o jos veiksmas buvo įvertintas principingai.

Visgi, savivaldybės vadovas į klausimą, ar gali žmogus, kuris vairavo automobilį išgėręs ir padarė avariją, atstovauti teismuose savivaldybės interesams, tiesiai neatsakė.

Meras taip pat atsisakė komentuoti kalbas, jog V. Draugelytė įvykio metu galėjo ne atostogauti. Pasak A. Vaicekausko, jam buvo pristatyti dokumentai, kurie patvirtina, kad valstybės tarnautoja tą  dieną atostogavo, todėl jis nedarys jokių prielaidų. Savivaldybės vadovas patvirtino, jog šiuo įvykiu domisi STT, bet daugiau informacijos nepateikė.

 

Taip pat skaitykite

11 komentarai

  1. Teisybė

    Būtų tobula, jei tarnautoja V. Draugelytė būtų išėjusi iš darbo pati. Bet įstatymo raidė yre raidė – atleista būtų atstatyta į pareigas.Kas susidūrė žino. Net ir darbo metu pagautas girtas A. Narvydas 1,5 metų įrodinėjo, kad atleistas neteisėtai.O čia atostogos…

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti