•  

     

     

     

Menininkės Dainos Maslauskaitės-Light parodoje – muzikos ir sakralumo potyriai

IMGP3849

Vilija Čiapaitė

Kai viduje nušvinta šviesa, tesinori mėgautis akimirka ne vieną sekundę, akimirką, o visą laiką… Taip apibūdinčiau potyrius, apsilankius Dainos Maslauskaitės-Light parodoje „Su šviesa“.

Pirmas įspūdis, prikaustęs žvilgsnį – vaikyste persmelkti paveikslai. Juk žinia, kad vaikai nemoka meluoti sau, kitiems, matantys šviesą bei pilni gerumo… Toliau seka sakralumo ir tyrumo paveikslai, kurie byloja apie tai, kuo tikime, kas neša šviesą.

Tačiau likimas kartais nuneša ten, kur mes dar nepasiruošę paimti iš gyvenimo tai, kas suteikia šilumą, šviesą, tikėjimą, palaimą. Tarsi peilio ašmenimis laviruodami, patys, savarankiškai kuriame gyvenimo džiaugsmą, nors tai būna gana sunku, o kardinaliai pakeisti savo gyvenimo kelią padeda tikėjimas savo jėgomis, matymai, tikėjimas tuo, kas tau pačiam atrodo, jog yra svarbiausia.

Stebėdama menininkės Dainos Maslauskaitės-Light darbus gali akimis ir vidine intuicija skaityti jos kelionę, kurioje pasitaikė šešėlių, nuoskaudų. Tačiau viskas įveikiama!

Sakralumas, vidinė ramybė, simbolių panaudojimas, kurių reikšmė visiems žinomam, ir šviesos pliūpsniai, kuriuos puikiai įvaldžiusi menininkė pateikė mums, kad suvoktume šviesos potyrių galią. Taip benardant tarp darbų dvasios potyrius glostė virtuozės Paulinos Daukšytės-Šereckienės smuiko muzika, nukeldama į dar aukštesnį pojūčių lygį. Taigi muzika ir sakralumas sukėlė begales minčių ir potyrių bangų, kurios ritosi į krantą. Nepajutusius tokių potyrių švelniai aptėškė šviesos purslais, kurie palaipsniui plėtėsi…

Parodos atidarymo akimirkos

Pristatydamas Dainos Maslauskaitės-Light parodą Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis pasidžiaugė, jog jau beveik tapo tradicija, jog kurhauze vyksta kurorte gimusių ir mokslus sėmusių menininkų parodos. Šį kartą su debiutine paroda daugelį pradžiugino ir Daina.

Prieš parodą menininkė pasakė, jog jos darbuose daug sakralumo ir vidinių išgyvenimų. Nustumdama šalin visas nuoskaudas, šią kelionę nuolat įkūnija mene. Dailininkė teigia, kad jos kūryba stipriai paveikta meditacijų, tad nestebina ir kūriniuose juntamas pasyvaus laiko tėkmės fiksavimo momentas, akimirkomis priartinantis jos kūrybą prie rytietiškai dailei būdingo kontempliatyvumo.

Menotyrininkė Vilma Kilinskienė darbuose įžvelgė visiškai kitokias emocijas, kitokius potyrius nei kiti menininkai. Ji sakė, jog Dainos darbuose daug subalansuotos motyvacijos, plėtojama figūratyvinės, simbolistinės technikos detalės. Taip menininkė tarsi išsilaisvina iš negatyvumo. Pasak menotyrinininkės, menininkai paprastai valdo teptuką, o žvelgdamas į Dainos darbus gali pasakyti, kad teptukas valdo menininkės ranką.

Apie autorę

Kadaise iš gimtojo Birštono išvykusi studijuoti teisės mokslų, šiandien po 20 metų Daina Maslauskaitė-Light grįžta pristatyti birštoniečiams savo tikrojo pašaukimo vaisiaus – tapybos parodos „Su šviesa“.

Vilniaus dailės akademijos absolventė jau yra rengusi ne vieną personalinę ir dalyvavusi grupinėse parodose, tarpdisciplininio meno projektuose, rengusi performansus, eksponavusi instaliacijas, demonstravusi eksperimentinius filmus.

Apie savo gyvenimo pokyčius ji sako : „Kūryba mano gyvenime atsirado kaip išgrynintas prisilietimas prie savęs arba vidinės savo esmės. Tai įvyko maždaug prieš septyniolika metų ir buvo toks stiprus įvykis, jog dėl jo pakeičiau savo ankstesnį gyvenimą ir netgi ankstesnę profesiją (kaip ir žymusis Matisse atsisakiau teisininkės karjeros). Žvelgdama į visus šiuos metus tapytus darbus, tiek į darbus, kuriuos tapau šiuo metu, žinau, kad jie visi buvo sukurti ar kuriami iš tos pačios vietos mano viduje, ir tą vietą galėčiau pavadinti šviesa (arba esme)“.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti