• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Mėginiai paimti, bet rezultatų dar reikia palaukti

96f2fe4b

Jonas Kavaliauskas

Gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje padariniai vis dar nustatinėjami. Aišku, jog daugiausiai dėmesio yra skirta Alytaus rajonui, bet po Birštono ir Prienų rajono savivaldybių prašymų dirvožemio, vandens ir pieno mėginiai paimti arba bus imami ir mūsų krašto teritorijose.
Pagal portalo kvitrina.com turimą informaciją, spalį Prienų rajono Savivaldybės administracija įvairioms tarnyboms išsiuntė 4 raštus su prašymais ištirti dirvožemį ir vandenį Balbieriškio seniūnijos kaimuose.
Pirmieji dirvožemio mėginiai buvo paimti Mardosų kaime, ūkininko valdose. Pirminiai rezultatai, kurie, anot Nacionalinio visuomeninio sveikatos centro Prienų skyriaus vadovo Almiro Skiauterio, dar bus tikslinami, parodė, jog dirvožemyje sunkiųjų metalų kiekiai normos ribose. Pas ūkininką, pieno perdirbėjo iniciatyva, buvo paimti ir pieno mėginiai. Deja, rezultatų dar nėra.
Nėra rezultatų ir pieno mėginių, paimtų Prienų rajono savivaldybės Ašmintos (1) ir Gerulių (3) bei Birštono savivaldybės Jundeliškių (2), Gelažūnų, Bučiūnų, Nečiūnų, Kamiliavos kaimuose. Mėginiai nuvežti į Vokietiją, juos paėmė VMVT Prienų skyriaus darbuotojai.
NVSC darbuotojai šią savaitę ims dirvožemio ir vandens mėginius iš šachtinių šulinių Medžiukų ir Putrišių kaimuose.
Pagal Aplinkos apsaugos agentūros pateikiamą informaciją, Birštono ir Prienų rajono savivaldybių vietovės nepatenka į zoną, kuri galėjo nukentėti nuo gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje. Tai lyg ir gera  žinia.
Deja, šią informaciją patvirtinančių rezultatų kol kas nėra. Dar blogiau, atliktų tyrimų konkrečius rezultatus, kuriuos gauna savivaldybės, uždrausta platinti visuomenei.
Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius sakė, jog jis neturi informacijos, kad iš mūsų krašto ūkininkų nebūtų imamas tirti pienas. Bet situacija, kai tyrimo rezultatų reikia laukti keletą savaičių, vadina neūkiškumu.
Kaip ten bebūtų, bet Alytaus gaisras parodė, kad valstybėje ne viskas gerai su civiline sauga. Trūksta aparatūros oro taršai matuoti, gerų laboratorijų, prasta komunikacija ir darbų koordinavimas.
Civilinė sauga nėra prioritetinė sritis ir savivaldybėse. Bet gyvenimas rodo, kad šios srities ir susijusių tarnybų finansavimo klausimai privalo būti prioritetiniai. Deja, dažniausiai viskas baigiasi pokalbiais, pažadais ir nuogąstavimais, kad tai nepadaryta. O ką mes?
Matyt, patarlė, jog skęstančiojo išsigelbėjimas – jo paties reikalas, ne iš piršto laužta, o patvirtinta gyvenimo.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti