•  gruodis_event_cover

Medikai savo profesinę šventę pasitiko skirtingomis nuotaikomis

photo_10_88560998_1Vidmantas Venclovas

Balandžio 27 d. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai minėjo savo profesinę šventę – Medikų dieną.

Tiesa, ne visi kalbinti vadovai galėjo pasigirti gerais finansiniais rezultatais, bet teigiamų pokyčių buvo nemažai.

Prienų rajono savivaldybės gydytojas Virginijus Slauta naujienų portalui kvitrina.com sakė, jog 2014 metai rajono sveikatos priežiūros įstaigoms buvo neblogi. Anot savivaldybės atstovo, Prienų, Balbieriškio ir Veiverių PSPC praeitus metus baigė su pliusu, kitos – su minusu, bet tendencijos buvo teigiamos. V. Slauta pažymėjo ligoninės vadovybės pastangas mažinti nuostolius. Pasak savivaldybės gydytojo, 2014 metai visoms įstaigoms buvo gan sėkmingi.

Prienų PSPC direktorius Artūras Ivanauskas finansinę įstaigos situaciją pavadino nesudėtinga: „Praeitais metais dirbome gerai ir turėjome teigiamą balansą. Darbuotojams didėjo atlyginimai, gerėjo darbo sąlygos. Remontai atlikti Pakuonio ambulatorijoje, chirurgijos kabinete, pacientams tapo patogiau atlikti fizioterapijos ir elektrografijos procedūras.“

Jiezno PSPC vadovas Povilas Rimkus paminėjo, jog 2014 metais buvo atlikta daug darbų ateičiai ir gerinant paslaugų kokybę, todėl metai baigti su minusu. Bet, pasak įstaigos vadovo, įdėtos investicijos turėtų atsipirkti 2016 metais, kai bus pradėti PSPC atnaujinimo darbai.

Prienų ligoninės direktorė Jūratė Milaknienė pabrėžė, jog nors 2014 metus įstaiga baigė su minusu, bet jis ženkliai sumažėjo. Pasak vadovės, pernai daug dėmesio skirta naujų diagnostikos ir gydymo technologijų įdiegimui, teritorijos tvarkymui. Deja, bet reikėjo priimti ir keletą nepopuliarių sprendimų, kurie palietė ne vieną vidurinės grandies darbuotoją, bet, anot J. Milaknienės, sprendimai padėjo stabilizuoti padėtį, sumažinti išlaidų naštą, nors morališkai juos priimti buvo labai sunku.

Ligoninės vadovė prisipažino, jog taupymas neretai daromas paslaugų kokybės bei darbuotojų sąskaita. J. Milaknienės manymu, trūksta aiškumo ir stabilumo sveikatos politikoje, teigiamo požiūrio į rajonines ligonines. Anot ligoninės vadovės, įstaigoje sukurtos sąlygos tinkamai padėti žmonėms, bet įstatymai neleidžia paslaugų teikti.

Bet, pasak J. Milaknienės, ligoninės kolektyvas visada pasiruošęs suteikti pagalbą į bėdą patekusiems žmonėms.

„Medica klinika“ bendrovės direktorius Vytautas Jakubauskas naujienų portalui kvitrina.com sakė, jog profesinę šventę įstaigos darbuotojai pasitiko su gera nuotaika ir neblogais rezultatais: „2014 metus baigėme su teigiamu balansu, nuotaikos neblogos, todėl ir toliau pasiryžę savo pacientams teikti kokybiškas paslaugas“.

 

 

Taip pat skaitykite