•  

     

     

     

MB „Nemuno turas“ Birštone įrengė plaukiojančią keleivinių laivų švartavimui skirtą prieplauką

Naujoji Birštono prieplauka

Naujoji Birštono prieplauka

kvitrina.com

Kruizinių laivų kelionės Kaunas-Birštonas gan populiarios. Atvykę laivai švartavosi įvairiai, bet buvo ir daug nepatogumų. Kruizines ir pramogines keliones organizuojanti MB „Nemuno turas“ ėmėsi iniciatyvos ir sekmadienį Birštone bus oficialiai atidaryta plaukiojanti prieplauka, prie kurios galės švartuotis ir kruiziniai laivai.

Pasak prieplauką įrengusios įmonės vadovo Mindaugo Žiedelio, įrenginio infrastruktūra nemokamai galės naudotis visi Nemunu plaukiojantys laivai. Anot vadovo, investicija į prieplauką Birštone siekia 20 000 eurų. Tikslas – populiarinti laivybą Nemunu, suteikiant patogaus švartavimosi galimybę.

Naujoji prieplauka unikali – tai metalinės konstrukcijos pontonas, kurio grimzlė tesiekia 30 cm. Ji iš Kauno buvo plukdoma laivu „Algirdas“ net 10 valandų. Pasibaigus sezonui tuo pačiu keliu pontoninė prieplauka grįš žiemoti į Kauno marių senąją prieplauką.

Naujoji Birstono prieplauka4

Naujoji Birštono plaukiojanti prieplauka yra 24 m ilgio, 8 m pločio (200 kv.m.), keliamoji galia siekia 70 000 kg. Prieplaukos parengiamieji darbai užtruko 3 mėnesius.
Vienu metu prieplauka gali priimti 100 keleivių.
Kitiems metams jau suplanuoti kruiziniai maršrutai iš Kauno laivu „Algirdas“.

MB „Nemuno turas“ nuotraukos

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti