Martyno Pacevičiaus vedamas „CBet“ Alytuje šventė pergalę

Balandžio 25 d. Prienų „CBet“ krepšininkai iškovojo labai svarbią pergalę kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas ir aukštesnės vietos užėmimo. Manto Šerniaus auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje sugebėjo įgyti 7 taškų persvarą ir išlaikyti iki rungtynių pabaigos iniciatyvą savo rankose. Pergalę 4 taškų (86:82) skirtumu iškovojusi Prienų komanda pakilo į penktąją vietą.

Mantas Šernius antras rungtynes iš eilės ilgą laiką ant atsarginių suolelio pralaikė Emmanuel Lecomte. Komandos strategas patikėjo Ignu Sargiūnu ir Dominyku Domarku. Labai geras rungtynes sužaidė Martynas Pacevičius (19 taškų, 15 atkovotų kamuolių), kuris po Egidijaus Dimšos traumos turėjo praleisti daugiau laiko aikštelėje. Mantas Šernius išnaudojo 11 žaidėjų, 10 iš jų pelnė taškus ir prisidėjo prie komandos pergalės. Šiandien 5 min. sužaidęs Rokas Gadiliauskas pelnė 8 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

Dominykas Domarkas pelnė 13 taškų, Mindaugas Sušinskas – 11. „CBet“ strategas Mantas Šernius, komentuodamas pergalingas rungtynes, pasakė, jog komanda iškovojo pergalę dėl tvirto charakterio ir tikėjimo vieni kitais. Pasak trenerio, žaidė tie žaidėjai, kurie norėjo kovoti ir griūti dėl kiekvieno kamuolio. Mantas Šernius žadėjo kaip reikiant pasikalbėti su „Manu“ apie jo žaidimą.

LKL „Dzūkija“-„CBet“ 82:86 (29:26, 17:21, 20:17, 16:22)

IMGP9491 2

„CBet“ pralaimėjo pirmąjį rungtynių ginčą ir gavo į savo krepšį  tritaškį (3:0). Tiesa, Einaras Tubutis greitos atakos metu pelnė dvitaškį (3:2). Aikštelės šeimininkai išnaudojo Prienų komandos klaidas ir pabėgo (7:2). Emmanuel Lecomte ir Egidijus Dimša sumažina skirtumą iki vieno taško (7:6), o Dominyko Domarko tritaškis panaikina dzūkų persvarą (9:9). Deja, po kelių atakų ir „CBet“ klaidų puolime aikštelės šeimininkai vėl įgijo 5 taškų pranašumą (17:12). Bet ir šį kartą Manto Šerniaus auklėtiniai jį panaikino (17:17).  Deja, rezultato bangavimas tęsėsi ir toliau. Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. „Dzūkija“ turėjo 6 taškų persvarą (23:17). Po dviejų sėkmingų Martyno Pacevičiaus atakų skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 4 (25:21) taškų. Visgi, po pirmojo kėlinio geresni buvo aikštelės šeimininkai (29:26).

Antrojo kėlinio pradžioje Martynas Pacevičius lygina rezultatą (30:30). Ir „Dzūkijos“ treneris paėmė minutės pertraukėlę, o po jos Tom Digbeu pirmą kartą išveda Prienų komandą į priekį (30:32). Kėliniui įpusėjus dviem taškais pirmavo dzūkai (38:36). Dar du aikštelės šeimininkų taškai (40:36) privertė „CBet“ komandą prabusti. Ir vėl iniciatyvos ėmėsi Martynas Pacevičius. Jo du taškai ir taikli bauda panaikino taškų deficitą (42:42). Per likusias iki kėlinio pabaigos 2,5 min. minimalu skirtumu atkarpą laimėjo svečiai ir po dviejų kėlinių vienu tašku pirmavo „CBet“ krepšininkai (46:47).

Po didžiosios pertraukos Mantas Šernius vėl išleido į aikštę „Manu“, kuris prasėdėjo beveik visą antrąjį kėlinį.  Legionierius iš Belgijos pelno dvitaškį (48:49), Dominykas Domarkas – tritaškį ir Prienų komanda įgijo dviejų taškų pranašumą (50:52). Einaras Tubutis „kala“ dvitaškį (53:56). Deja, išvystyti persvaros „CBet“ komandai nepavyko  ir po „Manu“ klaidos „Dzūkija“ išeina į priekį (59:58). Prienų komandos žaidėjai toliau klysta ir leidžia aikštelės šeimininkams įgyti 5 taškų persvarą (63:58). Mantas Šernius į aikštelę išleidžia Roką Gadiliauską, kuris turėjo leisti pailsėti Martynui Pacevičiui. Ir Rokas, pelnęs 4 taškus, padėjo komandai iki kėlinio pabaigos sumažinti skirtumą iki 2 taškų (66:64).

Dar daugiau.  Ketvirtojo kėlinio pradžioje R. Gadiliauskas pelnė 4 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą (68:68). Simas Jarumbauskas pataiko du baudos metimus (68:70), Mindaugas Sušinskas pelno dvitaškį, o Dominykas Domarkas įsūdo tritaškį ir Prienų komanda įgijo 7 taškų persvarą (70:77). „Dzūkijos“ trenerių štabas ima minutės pertraukėlę, paskui dar vieną ir aikštelės šeimininkai mažina skirtumą iki 4 taškų ( 73:77). Simas Jarumbauskas smeigė tritaškį (73:80). Per likusias 2,5 min. Manto Šerniaus auklėtiniai sugebėjo išlaikyti iniciatyvą savo rankose ir laimėjo rungtynes (82:86). Kai aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki 2 taškų (78:80), Ignas Sargiūnas šaltakraujiškai įsisūdo tritaškį (78:83). Prienų komanda apsigina ir Martynas Pacevičius baudos metimu padidina persvarą iki 6 taškų (78:84). „Dzūkija“ sumažino skirtumą iki 4 taškų (80:84) ir nuo pirmųjų metrų pradeda spaudimą, bet prasižengė ne prieš tą krepšininką. Dominykas Domarkas realizuoja abu baudos metimus (80:86). „Dzūkai“ taip pat sumeta baudas (82:86), bet rungtynių laikas ištekėjo ir Prienų komanda šiame sezone trečią kartą įveikė dzūkus.