Martynas Butkevičius apie žemėtvarkininkų veiksmus: „Tai – korupcijos traukinys“

Gelbėkit vaikus

IMG_1564

Jonas Kavaliauskas

Grupė Veiverių krašto žemės savininkų sugebėjo laimėti bylą, kuri pasiekė net Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą. Ginčo esmė labai paprasta – žemė. Ieškovas ir jo poziciją palaikantis NŽT Prienų-Birštono skyrius tikėjosi, jog jiems pavyks perstumdyti daugiau nei 10 žemės savininkų sklypus ir ieškovas gaus jam trūkstamus nupirkto sklypo kvadratus.

Tam, kad ieškovo noras būtų įgyvendintas, reikėjo panaikinti paties NŽT Prienų-Birštono skyriaus priimtus sprendimus. Kad ieškovas laimėtų bylą, NŽT sutiko, kad kai kurie jo sprendimai Veiverių kadastrinėje vietovėje būtų laikomi klaidingais. Ir nors Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmų teisėjo sprendimas buvo palankus ieškovui, Kauno apygardos teismo trijų teisėjų kolegija ir LAT panaikino pirminės instancijos teismo sprendimą ir neleido stumdyti sklypų. 

Vienas proceso dalyvių, ūkininkas Martynas Butkevičius įsitikinęs, jog laimėta byla sustabdė „korupcijos traukinį“. Ir tai labai svarbu, nes buvo pasikėsinta į  Konstitucijos straipsnius. 

Ūkininkas taip pat griežtai pasisakė dėl valstybinės žemės nuomos sistemos. Jo įsitikinimu, veikia sistema, pagal formulę „Kas greičiau paduoda prašymą, tas ir gauna“. Ir, kaip nekeista, dažniausiai „nugalėtojais“ tampa „sofos“ ūkininkai, o ne tie, kurie aplink dirba žemes. NŽT vadovybė tikino, jog pastariesiems bus pranešta apie laisvus valstybinės žemės plotus. Bet jau per vėlu, laisvos žemės nebėra.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti