MALONIŲ ĮSPŪDŽIŲ SAVAITĖ JIEZNO GIMNAZIJOJE

Gelbėkit vaikus

 

Balandžio 16 diena
Pirmuosius užsiėmimus Jiezno gimnazijoje pravedė „Kūrybinių partnerysčių“ projekto kurianti praktikė, Alytaus miesto teatro režisierė Loreta Liausaitė. Kūrybiškam mokymuisi Loreta pasirinko V.Šekspyro tragediją „Romeo ir Džiuljeta“.  Šį nemirtingą dramos kūrinį integruosime į formalųjį lietuvių kalbos, anglų kalbos ir istorijos mokymą, taip pat mokiniai repetuos ir suvaidins scenoje kelis pasirinktus epizodus. Be to, 14-metė Džiuljeta yra projekte dalyvaujančių aštuntokų bendraamžė! Kartu su Loreta atvyko jos vyras ir kūrybinio darbo partneris, fotografas Vytautas Stanionis. Jis filmuoja bendrą mokinių ir kuriančios praktikės veiklą, leidžia filmuoti patiems mokiniams ir ketina sukurti video filmą apie tai, kaip Jiezno gimnazijoje bendradarbiavo mokiniai ir kūrėjai. Visiems rekomenduoju nueiti į www.stanionis.net. Sužinosite, su kokia neeiline asmenybe mums tenka laimė bendrauti.

Balandžio 17 diena
Jiezno gimnazijoje karaliavo tradicinis mokyklinių teatrų festivalis „Abrakadabra“. Nenuilstanti šio renginio organizatorė Irma Aleksienė, padedama gimnazijos dramos studijos „Dėlionė“ artistų ir kolegų mokytojų, surengė šventę visai mokyklai. Į ją atvyko Prienų Žiburio gimnazijos Moksleiviškasis teatras (vadovė A.O.Vaišnienė), Prienų Ąžuolo pagrindinės mokyklos dramos studija „Giliukai“ (vadovai K. ir I.Drižilauskai), Birštono gimnazijos dramos būrelis (vadovas K.Drižilauskas),  Kauno Vėtrungės pradinės mokyklos dramos būrelis „Saulės zuikučiai“ (vadovė M.Bareišienė). Neliko nuošalyje ir šventės šeimininkai: Jiezno gimnazijos pradinukai (vadovė M.Kondrotienė), dramos būrelis „Dėlioniukai“ (vadovė I.Aleksienė), o dramos studijos „Dėlionė“ suvaidinta M.Dautartaitės pjesė „Pelenė kitaip“ sulaukė pačių gausiausių plojimų.
Smagu, kad prasiplėtė kūrybinio bendradarbiavimo ribos. Kauno Vėtrungės pradinės mokyklos, taip pat dalyvaujančios „Kūrybinių partnerysčių“ projekte, mokinukai labai džiaugėsi pakvietimu į šį festivalį ir savo muzika bei dainomis linksmino žiūrovus pertraukėlių metu. Šventei pasibaigus ir žiūrovams išėjus, režisierė Loreta Liausaitė pravedė jauniesiems artistams meistriškumo pamoką.

Balandžio 18-19 dienos
Jiezno gimnazijos geografijos mokytoja L.Grigaliūnienė ir anglų kalbos mokytoja J.Stačiokaitė dalyvavo Mokomojo Europos Parlamento mokytojų mokymuose Kaune, kuriuos organizavo VĮ „Europos namai“. Visas mokymų laikas buvo skirtas praktiniams užsiėmimams. Mokytojai, pasiskirstę Europos Parlamento partijomis, dirbo trijuose komitetuose, kuriems vadovavo Kauno ir Klaipėdos mokyklų gimnazistai. Mokėmės rašyti rezoliucijas, jas svarstyti bei priimti plenariniame posėdyje, griežtai laikantis parlamentinių procedūrų. Viskas buvo nauja, nežinoma ir labai įdomu (jau nekalbant apie progą pagyventi legendiniame, 1899 metais pastatytame, Kauno „Metropolio“ viešbutyje)!

Balandžio 20 diena
Europos Parlamentas 2012 metus patvirtino Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Ta proga Socialinių ir ekonominių tyrimų institutas (SETI) paskelbė rašinių konkursą 9–12 klasių moksleiviams „Kaip skatinti jaunimo bendravimą su senjorais“. Savo rašinį šiam konkursui išsiuntė Jiezno gimnazijos devintokė Liveta Bartusevičiūtė. Labai džiaugiamės, kad euro- parlamentaras Justas Vincas Paleckis, Europos Parlamente atstovaujantis Lietuvos socialdemokratų partiją, už dalyvavimą konkurse skyrė Livetai dovaną – mobilųjį telefoną su papildyta sąskaita ir šaunią „Audimo“ kuprinę. Jiezno gimnazijos bendruomenė linki Livetai sėkmės ir tvirtybės einant gyvenimo keliu bei dėkoja SET institutui ir asmeniškai J.V.Paleckiui už moralinį ir materialinį jaunosios kartos palaikymą.

Jolita Stačiokaitė
Jiezno gimnazijos mokytoja

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti