Maironio poezija mažiesiems klausytojams iš policijos pareigūnų lūpų

Balandžio 23-29 dienomis paskelbta 12-oji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.  Kadangi 2012-ieji minimi kaip Maironio metai, balandžio 23-iąją visose šalies bibliotekose buvo skaitoma Maironio poezija. Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekos Vidzgirio filialo darbuotojos paklausyti Maironio poezijos pakvietė mokyklinio ir darželinio amžiaus lankytojus. Eiles vaikučiams skaitė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir…vaikų bičiulis Amsis. Jaunieji bibliotekos lankytojai pirmą kartą susitiko su teisėsaugininkais. Džiugu, kad pirmoji pažintis buvo lydima skambių poeto Maironio eilių.

Tikriausiai kilo klausimas, kodėl gi būtent policija supažindina mažuosius su žymiu lietuvių literatūros klasiku? Bibliotekininkai šypteli, juk tėveliai  kartais savo vaikus, kai jie neklauso, gąsdina policija, tačiau nedažnas paaiškina, kokiais atvejais policininkas gali padėti, kad ištikus nelaimei, pareigūnas – draugas, pagalbininkas, patarėjas.

Įdėmiai paklausę poeto biografijos, jo kūrinių vaikučiai aktyviai dalyvavo bibliotekos ir policijos darbuotojų parengtoje viktorinoje. Visi apdovanoti prizais. O susitikimo pabaigoje mažuosius pradžiugino įteiktas talismanas – pliušinis policijos bičiulį Amsis, kuris gins, saugos ir padės.

 

Informaciją pateikė:

Vija Kudzienė,

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Valdymo organizavimo skyriaus vyresniojispecialistė

Tel. (8 315) 55 656, el. p. vija.kudziene@policija.lt

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti