Madingas vasaros įvaizdis – „be makiažo“, arba Kaip pasidažiusios moterys garsiems šalies vyrams yra gražios?

BodySHOP_025 Natūralus, lengvas vasaros įvaizdis, kuomet norime atrodyti it be makiažo – tvariausia visų laikų tendencija, padiktuota pačios gamtos. Nes storesnis žiemą odą nuo šalčio saugojęs makiažo sluoksnis ima varginti – vasarą poreikio jam nebėra. Be to, šiltuoju metų laiku oda labiau prakaituoja ir dažai laikosi blogiau. „Vis dėlto net ir natūraliu vadinamas makiažas anaiptol nereiškia, jog pakaks nusiprausti po dušu ir pasitepti veidą kremu“, – sakė „The Body Shop“ grožio konsultantė Giedrė Eidukaitė. Štai keli patarimai, kaip lengvai ir greitai susikurti natūralų grožį paryškinantį makiažą.

1 žingsnis. Nušveiskite odą.

Jokia makiažo priemonė, o pirmiausia – pudra, nepasidengs gerai ir nesuteiks tokio efekto, kokio tikėjotės, jei nepasirūpinsite pašalinti nuo odos paviršiaus suragėjusias ląsteles. „Net jei vasarą nenaudojate nei makiažo pagrindo, nei pudros, į nušveistą odą geriau geriasi kremai, ji tampa tolygesnė, skaistesnė, elastingesnė“, – akcentavo „The Body Shop“ grožio specialistė.

2 žingsnis. Padenkite odą makiažo pagrindu.

Ypač jei norite, kad vasarą prakaituoti ir riebaluotis labiau linkusi oda atrodytų matinė. Makiažo pagrindas sukurs lygios, sveikos odos išvaizdą bei suvienodins spalvą.

3 žingsnis. Suformuokite antakių liniją.

Kuo mažiau dažotės, tuo svarbesni yra antakiai, kurie paryškina veido bruožus ir suteikia proporcijoms tobulos harmonijos – tarsi įrėmina veidą. Antakiams formuoti naudokite specialius antakiams skirtus dažus.

Maža gudrybė.

Jei antakiai reti ar plaukeliai pasiskirstę netolygiai, įsigykite rudą ar pilką pieštuką ir pridėliokite antakių zonoje švelnių plonų štrichų jų augimo kryptimi – prisipieškite antakių plaukelių ant odos ir taip patankinkite juos tiek, kiek norisi. Atsargiai, – brūkšneliai neturėtų būti pernelyg ryškūs ir pastebimi. Bet jau kai ištreniruosite ranką, pieštuku ir šešėliais sukuriami ypač gražūs ir natūralūs antakiai.

Jei jūsų natūralūs antakiai pakankamai vešlūs, pakaks patepti juos blakstienų ir antakių žele, kuri dar ir kiek paryškina jų spalvą. Kad antakiai atrodytų tvarkingi ir išpuoselėti, naudokite jiems skirtas šukeles. Sušukuoti ir žele užfiksuotos formos antakiai suteiks išvaizdai išpuoselėtumo.

„Gražūs antakiai, kurie ne tik atveria akis bei suteikia žvilgsniui ekspresijos, bet dar ir suteikia kontūrą visam veidui, yra ypač svarus makiažo akcentas visais metų laikais, bet ypatingai – vasarą, kuomet tų akcentų apskritai yra mažiau“, – sakė G. Eidukaitė.

4 žingsnis. Paryškinkite blakstienas.

Jei neketinate jų dažyti, o tą tikrai galima sau leisti, jei jūsų antakiai – paryškinti, blakstienas galima kiek pariesti tam skirtu rietikliu ir padažyti žele, kuri ne tik paryškins, bet ir saugos blakstienas nuo aplinkos poveikio bei blukimo.

5 žingsnis. Suteikite veidui žvilgesio.

Niekas taip netraukia aplinkinių žvilgsnio kaip žvilgesys. Parduotuvėse rasite pačių įvairiausių subtilesnio ar ryškesnio, kiek spalvoto, skaidraus ar perlamutrinio blizgesio suteikiančių priemonių. „Blizgesio suteikiančias priemones tepkite ant tų veido vietų, kurias šviesa natūraliai apšviečia pirmąsias – ant skruostikaulių ir antakių linijos (geriausia – ties antakio kaulu, kuris yra arčiau smilkinio).

Jei vasarą nenaudojate pudros, tam tikras veido zonas galima tepti šviesą atspindinčiais kremais, pvz., apie akis – šviesą atspindinčios priemonės paslepia tamsius ratilus po akimis, o smulkios raukšlelės tampa mažiau pastebimos.

6 žingsnis. Nepamirškite lūpų.

Kurdamos natūralų makiažą, rinkitės gaivos, drėgmės, putlumo suteikiančius lūpų žvilgesius. Vasarą tinka ir švelnesnių atspalvių persikiniai, rožiniai dažai. Pirkdamos nebijokite iš pirmo žvilgsnio ryškios spalvos – visuomet išmėginkite. Yra lūpų dažų, kurie vizualiai atrodo ypač intensyvūs, tačiau pigmento juose mažai ir jie labiau blizgina nei dažo, todėl puikiai tinka vasarai. „Lūpdažio ryškumo mūsų dienomis jau nebeįmanoma nustatyti vos užmetus akį, tad visuomet bandykite jį ar konsultuokitės su grožio specialiste“, – patarė „The Body Shop“ konsultantė.

Lietuvos vyrai – natūralaus makiažo šalininkai

Kai kurie psichologai tvirtina, kad moterys dažosi pirmiausia dėl… kitų moterų. T. y. dėl potencialių konkurenčių reakcijos ir net statuso tarp jų. Vis dėlto tikinčioms, kad dažomasi dėl vyrų ir sukančioms galvas, kaip atkreipti stipriosios lyties dėmesį  – žinomų šalies vyrų apklausa. Kaip pasidažiusi moters jiems yra graži?

 

Aktorius Marius Jampolskis

Matyt, apie teatro grimą galėčiau pasakyti daugiau nei apie moterišką makiažą. Niekaip nesuprantu, ką jos veikia pusantros valandos prie veidrodžio… Jei rimtai, man gražu tada, kai moters makiažą galima nusakyti vienu žodžiu – subtilu. Nieko prieš neturiu nei dėl natūralaus grožio, nei dėl ryškaus makiažo. Svarbiausia, kad viskas nebūtų ryšku vienu metu.

 

Aktorius Leonardas Pobedonoscevas

 Aš pasisakau už minimalų makiažą, kuris labiausiai tinka mano žmonai Ievai. Ir aš pažįstu tikrai nemažai moterų, kurios puikiai atrodo apskritai be jokio makiažo, nors sutinku, kad taip gamta yra apdovanojusi ne visas. Tikrai nepasakysiu, kas man gražu – ar kai padažytos akys, ar kai lūpos. Atsiprašau, bet aš nesu iš tų vyrų, kurie pastebėtų vos vos patrumpinus kirpčiukus ar subtilų žaidimą plaukų atspalviais. Ir nesuprantu, kodėl dėl to reikia nesikalbėti savaitę… Man, kad aš pastebėčiau pokytį, moteris plaukus turi pasitrumpinti bent jau per pusę.

 

„Radistas“ Rolandas Mackevičius

 Man makiažas gražus tada, kai neprimena Helovino. Ir kai oda skaisti ir lygi, o ne storu pudros sluoksniu užtepti spuogai – it kalneliai. Gražiausias makiažas, kokiu mane pakerėjo ir mano žmona Ieva, yra minimalus, natūralus, švelnus. Man patinka, kai moteris šiek tiek paryškina akis ir blakstienas, o lūpos būna padažytos blizgesiu ir atrodo kaip prisirpusios uogos.  Grįždamas namo iš svetur, labai dažnai savo žmonai parvežu blakstienų tušą – esu atradęs, koks jai patinka. Kaip ir daugumai vyrų, man patinka dovanoti praktiškas dovanas.

 

Dainininkas Maksas Melmanas

 Kaip pasidažiusi moteris man atrodo graži? Lyg ir paprastas klausimas, bet tikrai ne vyrui. Manau, makiažas, kaip ir visa kita, turi būti laiku ir vietoje. Tikrai kelia šypseną, kai moteris į darbą eina ar šiaip kokių dienos reikaliukų išsiruošia su vakariniu makiažu. Apskritai makiažo gali ir visai nebūti, jo gali būti šiek tiek arba daug – svarbu, kad su skoniu. Be to, įtariu, kad skirtingoms moterims yra gražu labai skirtingas dažų kiekis… Šiaip man visada gražu, kai moteris būna pasidažiusi blakstienas. Mano žmonai Evai tai labai tinka.

 

Informacija žiniasklaidai

2014 05 08

Elena Nikonovaitė

 

 

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti