M. Šalčiaus premija – žurnalui „Kelionės ir pramogos“ bei jo redaktorei O. Nosevičienei

IMGP7571

Dainius Radzevičius

Gegužės 18 d. Prienuose žurnalui „Kelionės ir pramogos“ bei jo redaktorei Onutei Nosevičienei įteikta žymaus Lietuvos visuomenės veikėjo, rašytojo, žurnalisto, keliautojo ir idealisto Mato Šalčiaus premija. Jis kilęs iš šio krašto, todėl garbingos premijos steigėjai ir konkurso organizatoriai yra Prienų rajono savivaldybė, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija.

keliones-ir-pramogos-2017-birzelis-liepa_z1

Žurnalas „Kelionės ir pramogos“ – gerai žinomas kelionių entuziastams, jis leidžiamas nuo 1997 metų. Susiformavęs ir leidinio įvaizdis – lyg lietuviškasis „National Geographic“. Turbūt beveik viso pasaulio vaizdas pabandytas atskleisti per netrumpus žurnalo leidybos metus. Jame savo rašinius ne kartą publikavo žinomiausi Lietuvos keliautojai. Be straipsnių apie kitas šalis leidinys daug dėmesio skiria mūsų šaliai, patriotizmo Lietuvai ugdymui, nes pažindami gražiausius Tėvynės kampelius, labiau suvokiame kokioje gražioje vietoje gyvename, kokius kultūrinius lobius galime atrasti visai šalia.

IMGP7868

„Kelionės ir pramogos“ jau daug metų bendradarbiauja su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir organizuoja keliautojų konkursus, kuriais skatina aplankyti nacionalinius ir regioninius parkus, atrasti ten esančias gamtos ir paveldo vertybes. Pavyzdžiui, pirmojo tokio konkurso finaliniame renginyje susirinko apie tūkstantis kelionių entuziastų.

Žurnalo redaktorės nuomone kiekvienam verta pajusti gamtos ramybę, o taip pat išbandyti save ekstremaliais nuotykiais. Juk tam ir gyvename, kad pažintume ne tik pasaulį, bet ir save. „Kelionė dvasios ir pojūčių labirintais yra bene įdomiausia…“ – teigia žurnalo leidėja.

250px-salciusMatas

Mato Šalčiaus vardo konkursas organizuojamas kiekvienais metais. Pirmą kartą premija buvo įteikta 1990 metais. Pirmaisiais laureatais tapo žurnalistai Ričardas Sartatavičius ir Gediminas Pilaitis – buriuotojų žygio per Atlantą dalyviai. Tūkstančio eurų premija skiriama žurnalistui (-ams) už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, fotografijos, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika, paskelbtus per kalendorinius metus. Tas pats asmuo Mato Šalčiaus premijos laureatu gali tapti tik vieną kartą.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti