•  

     

     

     

     

Lunatikė

lunatikas

Vilija Čiapaitė

Kai kas nors pasakodavo apie žmones, miegančius ir vaikščiojančius stogais, – netikėjau. Tie pasakojimai ir likdavo pasakojimais. Tačiau po kiek laiko man pačiai teko suvokti, kad ir aš esu lunatikė, tik trupučiuką kitokia.

Taigi mes, vaikai, turėjome savo lovas, kur buvome įpratę miegoti. Tačiau kartą atvyko svečias, toks senas bernas, kuris su tėvu ankstyvą rytą turėjo vykti traukiniu į Vilnių. Iki traukinių stoties reikėdavo eiti apie tris kilometrus, tad svečias, neturėdamas galimybių taip anksti atvykti į stotį, turėjo pernakvoti pas mus. Ir kaip jūs manote, kur jį paguldė? Ogi į mano plačią sofą – lovą. Man gi reikėjo miegoti su sese kitame kambaryje. Na, manau, svečias permiegos vieną naktį, ir tuo viskas baigsis. Kaip įprasta, sugulėme, o prieš miegą su sese pakrizenome, pašnibždomis pasakodamos anekdotus apie senbernius. Taip su gera nuotaika sumigome.

Rytas. Dar užmerktomis akimis prie pat ausies girdžiu kalbant tėvą su svečiu. Šis porino: „Miegu ir jaučiu, kad per mane kažkas lipa. Žiūriu, ogi kažkokia pana braunasi pas mane po antklode. Apklojau ją, kad nesušaltų, ir miegu toliau. Ryte žiūriu, ogi Vandutė šalia miega“. Klausausi ir iš gėdos negaliu pramerkti akių, nes, pasirodo, ta pana buvau aš ir miegodama atkakau į savo lovą. Gerai, kad svečias neišsigando, o priėmė mane šalia ir dar apkamšė.

Tačiau mano naktiniai pasivaikščiojimai tuo nesibaigė. Pradėjau vaikščioti ir gultis šalia mamos, sesių, arba mama rasdavo mano antklodę viduryje kitų kambarių. Niekaip nesuvokdavau, kaip tai įvyksta.

Tačiau buvo baisiausia, kai sužvarbusi nuo nakties vėsos, kartą prabudau eidama upės link ir pasiruošusi maudytis. Išsigandau, pamačiusi save apsirengusią maudymosi kostiumėliu ir išvirkščia suknele. Tada pasisakiau mamai apie savo nuotykį. Ji skubiai kreipėsi į vietinę žolininkę, o ši, įdavusi mamai antpiliokų, mane ilgokai jais girdė, kol baigėsi naktiniai pasivaikščiojimai.

Dabar gi, prisiminusi lunatiko pasivaikščiojimus, juokiuosi, tačiau maudynės galėjo baigtis tragiškai. Ir, sako, netikėk lunatizmu.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti