•  

     

     

     

     

LSDP diena – Sveikatos metams

Birželio 1-ąją Prienų Laisvės Aikštėje plazdenanti palapinė patraukė ne vieno praeivio žvilgsnį, ir ne veltui. LSDP Prienų skyriaus nariai, minėdami savo partijos dieną, kvietė prieniečius ir miesto svečius ne tik pasidomėti jų veikla, bet ir pasitikrinti sveikatą, pasikonsultuoti su gydytojomis. Pasak skyriaus vadovo Alvydo Vaicekausko, kiekvienam savo sveikata pasirūpinti būtina, ir ne tik tam, kad pasigydytum, bet ir kad išvengtum ligų. O tai ypač svarbu šiandien, kai tiek daug sergančiųjų – vyrų, moterų, vaikų, kai tiek daug į savo organizmo būklę dėmesio nekreipiančių žmonių. A. Vaicekauskas pataria surasti laiko ne tik vizitui į polikliniką, bet ir kasdieniams pasivaikščiojimams gamtoje, saikingam ir sveikam maistui, išmokti atsipalaiduoti nuo stresų.

Į palapinę užeinančių smalsuolių sveikatą tądien tikrino gydytojos Jūratė Milaknienė ir Virginija Lekstutienė – tyrė cukraus kiekį kraujyje, matavo kraujospūdį, svorį ir ūgį. Pasak J. Milaknienės, iš kelių pirmųjų atėjusių žmonių, dviems buvo nustatytas padidėjęs cukraus kiekis, todėl teko pasiūlyti jiems nieko nelaukiant kreiptis į savo šeimos gydytoją, pasirūpinti mityba ir sveika gyvensena. Ne vienam gydytoja V. Lekstutienė nustatė normos ribas peržengiantį kraujospūdį, širdies veiklos sutrikimus. Tai, anot gydytojoms padėjusios slaugytojos Virginijos Baronienės, yra ne tik netinkamos mitybos ar silpnos prigimties pasekmė, bet ir nuolatinių stresų, įtampos darbe ir šeimoje išdava. Todėl pasitikrinti atėję žmonės gavo nemažai naudingų patarimų, kaip saugoti sveikatą ir, kas labai svarbu, nepulti gydytis pačiam.

Nors daugeliui LSDP palapinėje pabuvojusių žmonių labai rūpėjo sveikatos būklė, tačiau ne vienas, pažinęs A. Vaicekauską, kaip rajono Tarybos narį, buvusį rajono vadovą, kreipėsi į jį su klausimais, pagalbos prašymais. Tad šeštadienis iš turgaus skubėjusiems kaimų ir miesto gyventojams  buvo gana naudingas daugeliu požiūriu – ir apsipirkta, ir apie politiką pasikalbėta, ir su gydytojomis pasikonsultuota.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti