LSDJS skyriai savaitgalį susirungė petankės turnyre Birštone

Gelbėkit vaikus

DSC_0091

Rugsėjo 21 d. Birštono petankės aikštyne vyko LSDJS Birštono skyriaus organizuotas petankės turnyras „Su Prancūzijos prieskoniu“. Jame dalyvavo aštuonios komandos, kurias sudarė LSDJS Kauno, Vilniaus, Marijampolės, Trakų ir Birštono skyrių atstovai. Turnyre dalyvavo ir sąjungos pirmininkas Ramūnas Burokas bei valdybos narė Ligita Poškaitė. Į turnyrą atvykę jaunimiečiai pirmiausia buvo supažindinti su žaidimo, kuris atsirado Prancūzijoje, taisyklėmis ir pabandė pamėtyti petankės rutulius. Renginio pradžią paskelbė LSDJS Birštono skyriaus pirmininkė Dovilė Adamonytė, kuri pasveikino į turnyrą susirinkusius jaunimiečius, pasidžiaugė būtent petankės turnyro metu pagerėjusiu oru ir linkėjo visiems sportinio azarto bei geros nuotaikos. Vėliau dalyviai pasiskirstė į komandas, sugalvojo jų pavadinimus.

Pradėjus žaisti, ir pirmą kartą petankę išbandžiusiems žaidimo naujokams, ir profesionalams, netrūko sportinio azarto, draugiškos konkurencijos bei geros nuotaikos. Petankės turnyras užsitęsė iki vakaro ir tik sutemus paaiškėjo, kurios komandos pateko į finalą, o vėliau ir užėmė prizines petankės turnyro vietas. Vienas iš turnyro organizatorių, LSDJS Birštono skyriaus valdybos narys Irmantas Adamonis, suskaičiavo rezultatus ir paskelbė nugalėtojus. D. Adamonytė iškilmingai apdovanojo pirmąją vietą laimėjusią „Mišrios“ komandą, kurią sudarė atstovai iš Vilniaus ir Kauno miestų skyrių, antrąją vietą užėmė „Sveteliai“, trečioji liko šeimininkų komanda „Klibinkšt“. Turnyre dalyvavusiems LSDJS skyrių atstovams buvo įteiktos padėkos. Pirmą kartą išbandę savo jėgas šiame turnyre dalyviai, teigė, jog tikrai žais petankę dar nekartą ir greičiausiai vėl susirinks į turnyrą Birštono kurorte kitais metais.

Tą vakarą, atsižvelgiant į turnyro temą „Su Prancūzijos prieskoniu“, iš tiesų netrūko prancūziškos nuotaikos – buvo vaišinamasi prancūziškomis vaišėmis, skambėjo teminė muzika. Petankės turnyras buvo pavadintas „Su Prancūzijos prieskoniu“ neatsitiktinai. Kaip teigiama Lietuvos petankės federacijos internetinėje svetainėje, petankę (petanque) sugalvojo nedidelio Prancūzijos miestelio La Ciotat, esančio prie Marselio, gyventojas Jules Le Noir, veteranas žaidėjas, kuris po nelaimingo atsitikimo liko prikaustytas invalido vežimėlyje. Žaidimo pavadinimas kilo iš metimo padėties: pėdos (pieds pranc.) yra kartu (tanqués pranc.), todėl piedtanque virto petanke. Iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos šis žaidimas buvo žaidžiamas tik Prancūzijos pietuose, nuo Marselio iki Prancūzijos Rivjeros. Vėliau atostogautojai iš kitų Prancūzijos vietų parsivežė šį sportą namo, o emigravę prancūzai jį atsivežė į kitas šalis. Šiuo metu petankė yra populiarus žaidimas Europoje, prancūziškoje Afrikos dalyje, Šiaurės Amerikoje ir Azijoje, ypač Tailande. Vyrai ir moterys petankę žaidžia laisvalaikiu ir tarptautinėse varžybose.

LSDJS Birštono skyriaus informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti