LRT Metų apdovanojimuose – Martyno Gaubo sukurtos nominacijos

49739147_2771949412822772_4044216191747620864_n

Vilija Čiapaitė

Nors 2018-ieji metai jau praėjo, tačiau kaskart atsisukdami vis atrandame perliukų, kuriuos maga paviešinti, paskelbti, pasidžiaugti, jog jų esama.

Praeitų metų gruodį pirmą kartą vyko LRT Metų apdovanojimai, kurių metu buvo skelbiamos 9 nominacijos: Metų įvykis, Metų inovacija, Metų aidas, Metų pozicija, Metų perspektyva, Metų pasiekimas, Metų iššūkis, Metų iniciatyva ir pagrindinė nominacija – Metų žmogus. 

Tuomet per LRT televiziją renginio vedėja Eglė Daugėlaitė sakė: „Naujųjų metų vakarą pagerbiami tie, kurie per 2018-uosius labiausiai prisidėjo prie geresnės Lietuvos augimo“.

Renginys sulaukė daug teigiamų atgarsių. Naršydama po internetą niekur nemačiau šių nominacijų kūrėjo pavardės ir tarsi atsakymas į mano ieškojimus atrastas autorius. O tai mūsų mylimas charizmatiškasis Birštone gyvenantis Martynas Gaubas!

Gal dėl šios priežasties man norisi pakalbėti ne apie LRT renginį, o apie žmogų, kuris sukūrė nominantams apdovanojimus.

Taigi pakalbinau mūsų kraštietį dailininką, skulptorių, grafiką, Pasaulio skulptorių tinklo „Sculpture network” ir Lietuvos dailininkų sąjungos narį Martyną Gaubą.

Maždaug mėnesiui likus iki renginio filmavimo jam paskambino  LRT Metų apdovanojimai viena iš organizatorių ir pasiūlė sukurti nominaciją. Pasak Martyno, teko pagalvoti ar naudoti figūras, ar dizaino elementus (kaip taurė ar kažkas panašaus).

Padirbėjęs prie projektų organizatoriams pasiūlė 6 variantus: tris su žmogaus figūromis, kitus – visai kitokius. Vis tik buvo priimtas sprendimas, jog tinkamiausias – Lietuvos žemėlapio reljefas, kuris atitiko renginio dvasią. Taigi buvo pagamintos devynios nominacijos, kurios ir buvo įteiktos LRT renginio metu.

Ateities planai 2019-ųjų pirmam ketvirčiui

Nedaugžodžiaudamas Martynas prisipažino, jog paskutiniu laiku jaučia didelį laiko stygių. Daug darbų, kurie turi išliekamąją vertę, laukia jo rankų. Tačiau jis neneigia, kad dirbdamas su smėlio ir sniego skulptūromis neįgavo patirties. Iš šių lengvai formuojamų medžiagų gali pagaminti milžiniškas figūras, o iš tvirtos medžiagos taip greitai tokių nepagaminsi. Tačiau darbinė patirtis davė daug pamokų. Beje, šiais metais Martynas vyks tik į Jelgavą (Latvija) ir Pakruojį, o kvietimų į Kanadą, Prancūziją ir kitur jau atsisakė, nes dirbtuvėse laukia daug  darbų.

Pats Martynas visuomet pilnas šmaikščių idėjų, perpintų linksmomis intrigomis (kaip mažas drambliukas tikrovėje, o fotografijoje paverstas milžinišku ir kt.). Tai tarsi jo varomoji jėga, kuria užkrečia aplinkinius. Ir aš tikiu, kad su tokiomis darbinėmis nuotaikomis Martynas toliau žingsniuos tik jam žinomais meno labirintais, kurie gal negailestingi kitiems, o jam tai bus kaip kelrodė žvaigždė.

Taip pat skaitykite