lsdp-baneris-2a

Loreta Jakinevičienė: „Aš įsitikinusi, kad kol kas nereikia naikinti nei vienos seniūnijos“

Gelbėkit vaikus

20170214_083944 (2)

„Šią savaitę vyko Prienų rajono savivaldybės Ašmintos seniūnijos gyventojų susitikimas su Prienų rajono Savivaldybės administracijos atstovais. Jame kalbėta apie seniūnijos panaikinimą ir prijungimą prie Prienų ir Pakuonio  seniūnijų. Susitikimo metu gyventojai išsakė savo nuogąstavimus dėl seniūnijos panaikinimo.

Pritariu susirinkime dalyvavusių ir savo poziciją išreiškusių gyventojų nuomonei, jog šiai reformai nepasirengta. Manau, kad Savivaldybės administracijos direktorius E. Visockas ir jo pavaduotoja R. Zablackienė  nesugebėjo paaiškinti, kokiu tikslu vykdoma ši reforma, koks jos ekonominis naudingumas. Dar susirinkimo pradžioje buvo užsiimta, jog yra seniūnijos gyventojų prašymai dėl seniūnijos panaikinimo. Vėliau paaiškėjo, kad konkrečių prašymų vis tik nėra.  Šis klausimas buvo svarstomas ir Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdyje. Sprendimo projektą pateikė  ir už jį balsavo valdančioji dauguma su rajono meru A.Vaicekausku priešakyje. Mes, opozicijos atstovai, nepritarėme jam dėl tų pačių priežasčių ir nuogąstavimų, kuriuos išsakė ir seniūnijos gyventojai. Aš įsitikinusi, kad savivaldybės vadovai neturėtų vadovautis trumpalaikiu ir nelabai suvokiamu tikslu panaikinti kažkodėl tik vieną rajono seniūniją, o turėtų turėti gerai išstudijuotą, išanalizuotą  ir parengtą strategiją, kaip pakoreguoti seniūnijų ribas, kad jos galėtų tapti ne tik finansiškai savarankiškomis, bet ir galinčiomis greičiau reaguoti ir spręsti problemas, įsiklausyti į gyventojų lūkesčius. Sutinku, kad galbūt kai kurie kaimai, gyvenvietės turėtų ir būti prijungti ar prie Prienų, ar Pakuonio seniūnijų, pvz., Ignacavos ar netoli Pakuonio esantys kaimai, tačiau tai turi būti ne politikų, o pačių gyventojų priimtas sprendimas.

Apmaudu, kad politikai, esantys dabartinėje valdančioje daugumoje, galbūt nelabai suvokia pačios savivaldos esmę ir tikslą, kuris aiškiai kalba, jog Tarybos nariai turi atstovauti žmonių interesams, įsiklausyti į jų nuomones, o nesijausti visagaliais valdovais, nes jie dabar valdžioje. Aš manau, kad šis klausimas labai svarbus, ir pirmiausiai turime sulaukti gyventojų apklausos rezultatų, kuri numatoma artimiausiu laiku.  Kokius sprendimus priims gyventojai, tokius turime ir gerbti.

Ir dar noriu pastebėti, kad neturėtume pamiršti ir to, kad kiekviena seniūnija rašo savo istoriją, kuri perduodama iš kartos į kartą. Ir nelabai kaip vertinčiau administracijos direktoriaus pavaduotos R. Zablackienės repliką, kad buvo ir kolūkių istorijos. Taip, jas rašė žmonės, ir dabar gyvenantys šiuose kraštuose, ir galbūt jiems šis etapas yra ir svarbus, ir ypatingas, bet neturime pamiršti, kad šis kraštas, Ašmintos seniūnija, turi labai gilias istorines šaknis, ir jos istoriją mes visi turime gerbti ir saugoti.

Kalbant apie Ašmintą, mano įsitikinimu, ji turėtų, jeigu valdantieji vis tik ryšis priimti šį sprendimą, priklausyti bent jau Prienų seniūnijai, nes susisiekimas yra patogesnis ir geresnis. Svarbi ir Strielčių gyventojų nuomonė, nes jiems galbūt yra taip pat patogesnis susisiekimas su Prienais.

Manau, kad šis klausimas nėra parengtas svarstymui, nes turėjo būti išnagrinėtos ir pateiktos kiekvienos  gyvenvietės  prisijungimo sąlygos, sureguliuoti autobusų maršrutai. Nerimą kelia ir žemės mokestis, kuris galbūt gali ir didėti. Taigi manau, kad susirinkimui savivaldybės atstovai atvažiavo nepasiruošę. Atvažiuoti su vienu lapeliu, ką jie ir padarė, ir perskaityti, kas prie ko jungiasi, manau, nėra atsakinga ir visiškai neprofesionalu. Pasigedau ir elementarios susirinkimo vedimo kultūros, nes nuolat buvo pertraukinėjami žmonės.  Daug debatų kilo ir dėl to, kodėl didžioji dalis seniūnijos, tarp jų ir Ašminta, jungiama prie Pakuonio seniūnijos – gal Pakuonio seniūniją reikia naikinti?

Aš įsitikinusi, kad kol kas nereikia naikinti nei vienos seniūnijos, ypatingai kraštinių, o tiesiog, atlikus detalią ir išsamią analizę, pakoreguoti galbūt tik seniūnijų ribas ir tą daryti, kaip jau minėjau, kompleksiškai.

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti