Stakliškų krepšininkai – LMMKL čempionai!

IMGP9687Gegužės 10 d. Prienų sporto ir pramogų arenoje vykusias Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygos finalines rungtynes tarp Stakliškių ir Velžio komandų laimėjo Stakliškių krepšininkai, kurie ir tapo lygos čempionais.
Rungtynės buvo pilnos dramatizmo, nors Stakliškių komandai ir priklausė iniciatyva, bet intriga išliko iki ketvirtojo kėlinio pabaigos.

Rungtynės prasidėjo sėkmingomis abiejų komandų atakomis (2:2, 4:4). Tiesa, įpusėjus kėliniui pradėjo ryškėti Stakliškių komandos, kuri laimėjo 2 min. atkarpą rezultatu 8:1, pranašumas (5:12). Dar po kelių sėkmingų atakų mūsų rajono krepšininkai įgijo 10 taškų persvarą (7:17). Deja, išsaugoti dviženklį pranašumą iki kėlinio pabaigos Stakliškių komandai nepavyko ir po pirmojo kėlinio jų pranašumas siekė 6 taškus (13:19).

Kėlinio pradžioje komandoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus. Pirmieji taškų „badą“ įveikė trečiąją kėlinio minutę Velžio krepšininkai (15:19). Dar po minutės į varžovų krepšį įkrito ir Stakliškių komandos metimas (15:21). Atsirišęs krepšys davė teigiamą impulsą ir Stakliškių komandos vyrai, likus iki kėlinio pabaigos 3 min., įgijo 13 taškų persvarą (17:30). Tiesa, Velžio krepšininkai nesiruošė stebėti įvykių aikštelėje iš šalies ir kėlinio pabaigoje žaidė pagirtinai – sumažino skirtumą iki 5 taškų (26:31).

IMGP9678

Kėlinio pradžioje Velžio krepšininkai tęsė spurtą ir labai greitai sumažino atsilikimą iki 3 taškų (31:34). Toks skirtumas išsilaikė keletą minučių (33:36). Visgi, po truputį pradėjo vėl aiškėti Stakliškių komandos pranašumas. Kėliniui įpusėjus jų persvara padidėjo iki 7 taškų (37:44). O likus iki kėlinio pabaigos 42 sek. Stakliškių komandos pranašumas siekė 12 taškų (45:57). Prieš lemiamą kėlinį Stakliškių komandos persvara buvo 11 taškų (48:59).

Kėlinio pradžioje vėl sėkmingiau sužaidė Velžio krepšininkai, kurie sumažino Stakliškių komandos persvarą iki 6 taškų (53:59). Kelias minutes komandoms nepavykdavo pelnyti taškų. Pirmoji iš savotiško sąstingio prabudo Stakliškių komanda, kuri kėliniui įpusėjus sukrovė 9 taškų persvarą (55:64). Antroje kėlinio pusėje įvykiai aikštelėje vis karštėjo. Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. Velžio komanda sumažino atsilikimą iki 3 taškų (67:70). Stakliškių krepšininkai atsakė dar galingiau ir prasidėjus paskutinei rungtynių minutei įgijo 11 taškų  persvarą (67:78) ir pergalės iš savo rankų nepaleido (69:78).

LMMKL finalas Velžio KK – Stakliškės 69:78 (13:19, 13:12, 22:28, 21:19)