„Vytautas“ neturėjo šansų laimėti Kaune, bet antroje rungtynių pusėje buvo įgijęs teigiamą balansą

…….

Traumų išretintas Prienų-Birštono „Vytautas“ LKL čempionato rungtynes pradėjo lyg miegodamas ir iškart buvo nubaustas. Po pirmosios rungtynių dalies „Žalgirio“ pranašumas siekė 33 taškus (55:22). Po didžiosios pertraukos Virginijaus Šeškaus auklėtiniai įjungė kitą pavarą ir parodė sau ir kitiems, jog moka žaisti krepšinį. „Žalgirio“ dominavimas buvo sustabdytas, skirtumas buvo sumažėjęs iki 20 taškų, o rungtynės pasibaigė rezultatu 84:59 „Žalgirio“ naudai. „Vytauto“ septyneto gretose vėl sužibėjo Regimantas Miniotas. Jo sąskaitoje 20 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai. 14 taškų pelnė Artūras Valeika, 10 – Tomas Delininkaitis.

LKL „Žalgiris“ – „Vytautas“ 84:59 (28:13, 27:09, 15:20, 14:17)

„Vytautas“ rungtynes pradėjo be jokios aistros, o ir pirmieji metimai skriejo pro šalį.„Žalgiris“, kaip ir reikėjo tikėtis, pradėjo tolti lyg važiuotų autostrada (6:0). Tik po trijų žaidimo minučių Martynui Linkevičiui pavyko pelnyti pirmuosius taškus (6:2). Tiesa, aikštelės šeimininkai dar kartą spustelėjo ir padidino persvarą iki 11 taškų (13:2). Kėliniui įpusėjus, prie baudų linijos stojęs Tomas Delininkaitis pataikė visus 3 metimus ir sumažino skirtumą iki 8 taškų (13:5). „Žalgiris“ atsakė spurtu 8:0 (21:5). Artūro Valeikos 4 iš eilės pelnyti taškai sumažino atsilikimą iki 12 taškų (21:9). Pirmąjį kėlinį „Vytautas“ baigė turėdamas 15 taškų deficitą (28:13).

Antrajame kėlinyje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai toliau klimpo savo sukurtoje žaidimo kempinėje. Per pirmąsias keturias kėlinio minutes „Vytautas“ nepelnė nei taško, o „Žalgiris“ padidino persvarą iki 27 taškų (40:13). Vyteniui Čižauskui pavyko pataikyti iš toli (40:16), Artūras Valeika ir vėl Vytenis Čižauskas pelnė po dvitaškį ir skirtumas sumažėjo iki 22 taškų (42:20).

Deja, žaidimo agonija Prienų-Birštono komandos veiksmuose tęsėsi, nors „Žalgirio“ gretose aikštelėje buvo jaunimas. Per penkias likusias ik kėlinio pabaigos minutes „Vytautui“ pavyko pelnyti tik du taškus (gražią ataką dėjimu užbaigė Regimantas Miniotas), o aikštelės šeimininkai smaginosi, ir po dviejų kėlinių komandas jau skyrė 33 taškai (55:22).

Po didžiosios pertraukos „Vytauto“ komanda padidino tempą. Žaidėjų veiksmai jau buvo labiau koordinuoti, o ir puolimas atsigavo. Į „Žalgirio“ krepšį krito 5 tritaškiai. Jų autoriais tapo Regimantas Miniotas (3), Tomas Delininkaitis ir Darius Gvezdauskas. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai laimėjo trečiąją kėlinį penkių taškų skirtumu ir po trijų kėlinių taškų deficitą sumažino iki 28 taškų (70:42).

Ketvirtajame kėlinyje „Vytautas“ dar priartėjo prie „Žalgirio“ ir vienu metu iš kauniečių persvaros teliko 20 taškų (79:59). Deja, per likusį laiką aikštelės šeimininkai padidino persvarą iki 25 taškų ir rungtynes „Žalgiris“ laimėjo 25 taškų skirtumu (84:59).