„Vytautas“ įtikinamai susitvarkė su „Juventus“ komanda, bet prarado P. Butkevičių

Karolis Urba

Lapkričio  21 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionate žaidė principingas rungtynes su Utenos „Juventus“ komanda. Po apylygio pirmojo kėlinio (21:20), kituose Virginijaus Šeškaus auklėtiniai dominavo aikštelėje ir neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę. Pasak „Vytauto“ stratego, vyrai sužaidė geras rungtynes ir iškovojo labai svarbią pergalę, nes ateityje komandos laukia daug sunkių varžybų. „Vytautas“ laimėjo rungtynes rezultatu 89:65 (21:20, 27:14, 21:17, 20:14).

Rungtynės prasidėjo taikliu Šarūno Vasiliausko tolimu metimu (3:0), į kurį „Juventus“ atsakė E. Dimšos ir R. Danio baudos metimais ir Edgaro Želionio dvitaškiu (3:4). Tiesa, po Gyčio Sirutavičiaus tritaškio ir Vaido Čepukaičio baudos metimų „Vytautas“ įgijo 4 taškų persvarą (8:4), bet neilgam, nes „Juventus“ komanda išlygino rezultatą (8:8). Prienų-Birštono krepšininkai Vytauto Šulskio ir Povilo Butkevičiaus pastangomis įgijo trijų taškų pranašumą  (11:8). Rolandas Alijevas tritaškiu išlygino rezultatą (11:11), bet Dainiaus Šalengos tolimas metimas vėl grąžino persvarą V. Šeškaus kariaunai (14:11). „Juventus“ atsakė dviem sėkmingomis atakomis ir persvėrė rezultatą savo naudai (14:15). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. „Vytautas“ pirmavo vienu tašku (16:15), bet po sekančios atakos priekyje jau buvo „Juventus” (16:18). Visgi, po pirmojo kėlinio Prienų-Birštono krepšininkai išsaugojo vieno taško persvarą (21:20).

Kėlinio pradžioje svečiai iš Utenos įgijo trijų taškų persvarą (23:26). Tiesa, V. Šulskio tritaškis panaikino „Juventus“ lyderystę (26:26). Kėliniui įpusėjus tas pats V. Šulskis padidino „Vytauto“ komandos persvarą iki 5 taškų (35:30). Antroje kėlinio pusėje pradėjo ryškėti V. Šeškaus auklėtinių pranašumas. Po D. Šalengos metimo iš po krepšio Prienų-Birštono komandos atotrūkis padidėjo iki 9 taškų (43:34). „Juventus“ strategas paėmė minutės pertraukėlę, bet ir jinai nesustabdė „Vytauto“ spurto. Š. Vasiliauskas įsūdė tritaškį, P. Butkevičius pelnė dvitaškį ir „Vytauto“ persvara paaugo iki 14 taškų (48:34).

„Vytauto“ krepšininkai ir po didžiosios pertraukos nemažino apsukų. Ir dar po kelių tolimų metimų V. Šeškaus auklėtiniai kėliniui įpusėjus įgijo 21 taško persvarą (61:40). Likus iki kėlinio pabaigos 3 min. „Vytauto“ persvara šoktelėjo iki 23 taškų (66:43). Tiesa, „Juventus“ komandai kėlinio pabaigoje pavyko sumažinti atsilikimą iki 18 taškų (69:51).

Kėlinio pradžioje sublizgėjo Paulius Ivanauskas. Po jo 8 iš eilės pelnytų taškų „Vytauto“ pranašumas siekė 20 taškų (77:57). Paskui darbo ėmėsi G. Sirutavičius. Jo du tritaškiai pasiekė tikslą ir Prienų-Birštono komanda pirmavo 22 taškų skirtumu (83:61). Tašką rungtynėse padėjo D. Šalenga ir „Vytautas“ antrą kartą per sezoną įveikė rimtus varžovus (89:65).

Gytis Sirutavičius pelnė 19 taškų, Vytautas Šulskis –  18, Laimonas Kisielius ir Šarūnas Vasiliauskas po 11. Dainius Šalenga ir Paulius Ivanauskas – po 9.

Deja, „Vytauto“ komanda prarado Povilą Butkevičių, kuris trečiojo kėlinio pradžioje patyrė peties traumą.

LKL: „Vytautas“ – „Juventus“ 89:65 (21:20, 27:14, 21:17, 20:14)