Prienų komanda turėjo pavargti su „LSU-Atletu“, bet rungtynes laimėjo įtikinamai

IMGP0375Kovo 4 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai savo arenoje žaidė LKL čempionato rungtynes su Kauno „LSU-Atletu“.

Prieniškiai laimėjo, bet turėjo pasistengti, kad nugalėtų studentus. Jaunieji kauniečiai buvo greiti ir sėkmingai atakavo kaip iš tritaškio zonos, taip ir iš po krepšio. Vis tik „TonyBet“ komanda antroje rungtynių pusėje sugebėjo padiktuoti savo žaidimą ir gan įtikinamai įveikė varžovus rezultatu 84:76 (26:27, 19:13, 18:14, 21:22).

Rungtynės prasidėjo taikliu Gintaro Kadžiulio dvitaškiu (2:0), 0 po Laimono Kisieliaus tritaškio aikštelės šeimininkai pirmavo trijų taškų skirtumu (5:2). Studentai rezultatą ne tik išlygino , bet ir persvėrė savo naudai (5:7). L. Kisielius dar kartą atkūrė pusiausvyrą  (7:7). Svečiai gan netikėtai privertė aikštelės šeimininkus sunerimti, nes pataikė tris tritaškius iš eilės ir įgijo 7 taškų pranašumą (11:18). Deja, tačiau „TonyBet“ metimai skriejo pro šalį. Prienų komandos strategą Virginijų Šeškų toks komandos žaidimas nesužavėjo ir jis suskubo paimti minutės pertraukėlę.
Bet ir po jos situacija aikštelėje keletą minučių nesikeitė. Studentai sugebėjo padidinti persvarą iki 8 taškų (15:23). Ir tada „iššovė“ iki šiol tylėjęs Mindaugas Lukauskis. Puolėjas pelnė 7 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki vieno taško (22:23). Atėjo eilė pertraukėlę paimti studentų strategui Edui Nickui. Per likusį laiką komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, ir po pirmojo kėlinio studentai pirmavo vienu tašku (26:27).

Aikštelės šeimininkai iškart ėmėsi darbo ir po L. Kisieliaus ir A. Valeikos pelnytų taškų  persvėrė rezultatą savo naudai (29:27), bet neilgam. E. Nickaus auklėtiniai nesiruošė nuleisti rankų ir po kelių sėkmingų atakų vėl pirmavo (31:34). Po Žygimanto Janavičiaus dvitaškio Prienų komanda vėl priekyje (35:34). Arvydas Šikšnius padidino aikštelės šeimininkų pranašumą iki trijų taškų (37:34). Studentai „įsūdė“ dar vieną tritaškį (37:37). Vis tik kėlinio pabaigoje prieniškiai sužaidė geriau ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 5 taškų persvarą (45:40).

IMGP0357Trečiasis kėlinys

Kėlinio pradžioje „LSU-Atleto“ krepšininkai labai greitai išlygino rezultatą (47:47), o po dviejų minučių ir įgijo vieno taško pranašumą (49:50). Bet šį kartą aikštelės šeimininkai neleido greitiesiems varžovams įsibėgėti ir atsakė nedideliu spurtu (56:50). Po Pauliaus Ivanausko tritaškio Prienų komandos pranašumas šoktelėjo iki 7 taškų ( 59:52), o kėlinį taikliais metimais užbaigė Vaidas Čepukaitis (63:54).

Kėlinio pradžioje V. Čepukaitis padidino prieniškių persvarą iki 11 taškų (65:54), bet komandos žaidimas išsiderino. Varžovai išnaudojo šią situaciją ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (65:61). Prienų komanda laiku sustabdė įsibėgėjusius studentus ir po Ž. Janavičiaus dviejų iš eilės taiklių metimų įgijo 8 taškų pranašumą (74:66). „LSU-Atleto“ strategas E. Nickus dar bandė nukreipti savo auklėtinius reikiama kryptimi, bet aikštelės šeimininkai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir laimėjo rungtynes rezultatu 84:76.

Tai buvo 20-oji prieniškių pergalė LKL čempionate. Mindaugas Lukauskis buvo rezultatyviausias komandoje (19 taškų). 14 taškų prie pergalės pridėjo Vaidas Čepukaitis, 13 – Žygimantas Janavičius, 12 – Laimonas Kisielius, 9 – Paulius Ivanauskas.

Po rungtynių „TonyBet” vyr. treneris Virginijus Šeškus sakė, jog toks komandos žaidimas iškelia daug klausimų: „Rungtynes laimėjome, ir tai gerai, nes atsipalaidavimas gali daug kainuoti. Šiandien antroje rungtynių pusėje pavyko iš dalies sustyguoti žaidimą, reikiamu metu apsiginti ir pataikyti. Bet taip žaidžiant kitose rungtynėse rezultatas gali būti ir ne toks teigiamas”.

Kauno „LSU –Atleto” strategas Edas Nickus pabrėžė, jog yra patenkintas savo komandos nusiteikimu ir kovingumu: „Žaidėme gerai, mus pavedė jaunatviškumas ir neturėjimas lygiavertės pamainos lyderiams”.

Iš tiesų, „TonyBet“ komandos žaidimas pasikeitė, pergalės pasiekiamos nelengvai. Kai kurie žaidėjai prarado optimalią sportinę formą. Pastarieji mačai rodo, jog žaidimo gijas perėmė Artūras Valeika. Komandą gelbsti ir pagerėjusi Vaido Čepukaičio forma. Tačiau sau vietos nesuranda Arvydas Šikšnius. Patyręs krepšininkas aiškiai neišnaudoja turimo potencialo. Bet ir komandos treneriai, ir sirgaliai tiki, jog Arvydas dar sužais savo geriausias rungtynes, ir ne tik.

Iš komandos žaidimo kažkur pradingo jai būdingas laisvumas, dažniausiai taškai pelnomi individualiais veiksmais. Ekipos laukia nemaži išbandymai, nes čempionato pabaigoje išvykos bus dažnos, o varžovai savo aikštelėse visada būna žymiai agresyvesni.